Eksperti konferencē iezīmē svarīgākās aktualitātes nodokļos

Ceturtdien, 14. decembrī, tiešsaistē norisinājās NODOKĻU KONFERENCE 2024, kurā eksperti informēja par gaidāmajām izmaiņām nodokļu politikā, par starptautiskajiem nodokļiem un nodokļu plānošanu, kā arī sniedza praktiskus padomus kā veiksmīgi sagatavot gada pārskatu. Konferencē piedalījās arī grāmatvedības un nodokļu eksperte, mācību centra vadītāja grāmatvedības un nodokļu eksperte, mācību centra vadītāja Inga Pumpure, kas plašāk pastāstīja par nodokļiem par fiziskas personas ienākumiem, t.sk. no papildus darba, kas nav saistīts ar darba attiecībām.

Kā aktuālu tendenci viņa uzsvēra, ka personāla ilgtspējas izdevumus nereti vien tiek sajaukti ar atpūtas izdevumiem, kuri bieži vien ir personificējams darbinieka ienākums.

Savukārt runājot par jaunumiem likumos, viņa norādīja, ka lai neradītu darba devējam pārāk smagu finanšu slogu, apliekot darba devēja segto darbinieka mācību maksu par augstākās izglītības iegūšanu ar algas nodokli un valsts sociālās apdrošināšanas obligātajām iemaksām, likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” no 2024. gada noteikts, ka darba devēja apmaksātā mācību maksa par darbinieka studijām valsts akreditētās Latvijas izglītības iestādēs, ES un EEZ valstu mācību iestādēs nav uzskatāma par algota darba ienākumu, ja studijas saistītas ar profesijas un kvalifikācijas iegūšanu, kas nepieciešama darba devēja saimnieciskās darbības nodrošināšanai.

Konferencē piedalījās arī LBTU Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes profesore Ingūna Leibus, kas ieskatījās pašnodarbināto nodokļu un grāmatvedības aktualitātēs. Iepazīstinot ar nodokļu normatīvo bāzi pašnodarbinātajiem un vispārējo nodokļu maksāšanas kārtību, viņa atzina, ka katram no šiem nodokļu viediem ir savi plusi un mīnusi.

Tā, piemēram, mikrouzņēmumu nodoklis (MUN) nosaka, ka ir vienkāršs aprēķins, viegli prognozējams MUN apmērs, ļoti vienkārša deklarēšanas kārtība un nodokļa samaksa, kā arī personīgie izdevumi nav ierobežoti, un nodoklis var būt mazāks nekā vispārējā gadījumā, kā arī – jo lielāks apgrozījums, jo labāka sociālā apdrošināšana (80% no MUN).

Savukārt runājot par jaunumiem, kas ikvienam uzņēmējam un grāmatvedim jāpārzina, I. Leibus norādīja, ka līdz 15. decembrim pašnodarbinātajiem (arī IK, ZS, ZvS) ir iespēja pieteikties MUN maksātāja statusam nākamajam gadam, MUN maksātājiem (t.sk. autoriem) jāizvērtē iespēja izmantot vienkāršoto nodokļu maksāšanu, atverot saimnieciskās darbības ieņēmumu kontu, bet pensionāriem un personām ar 1. vai 2. grupas invaliditāti jāizvērtē iespēja maksāt samazināto patentmaksu.

“Līdz 17. janvārim pašnodarbinātajam (arī MUN maksātājam) VID jāiesniedz apliecinājums, ka ienākumi var būt mazāki par minimālo algu 8400 EUR (700 x 12 mēneši) – minimālās sociālās iemaksas 840 EUR gadā (8400 x 10%),” piebilda I. Leibus.

Nodokļu konferencē piedalījās arī LR Finanšu ministrijas valsts sekretāres vietnieks nodokļu, muitas un grāmatvedības jautājumos Ilmārs Šņucins, VID Nodokļu pārvaldes Fizisko personu nodokļu daļas Pirmās metodikas nodaļas galvenā nodokļu inspektore Karīna Puriškeviča, “KPMG Latvia” nodokļu konsultāciju pakalpojumu direktore Irēna Lejiņa, Latvijas Grāmatvedības kluba vadītāja, grāmatvedības un nodokļu eksperte, konsultante Jadviga Neilande, SIA “JOHANSONE UN PARTNERI” valdes locekle, zvērināta revidente Modrīte Johansone, sertificēta zvērināta revidente un nodokļu konsultante, SZ Audit&Tax SIA valdes priekšsēdētāja Santa Zvejniece, kā arī Personāla vadītāju kluba vadītāja, organizāciju psiholoģe un sabiedrisko attiecību speciāliste Anita Rošāne.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro