Valainis: Vēl ir daudz jādara, lai veicinātu investīcijas tieši Latvijā

Lai veicinātu ekonomikas izaugsmi ir nepieciešama investīciju piesaiste, LTV “Rīta panorāmā” pastāstīja ekonomikas ministrs Viktors Valainis (Zaļo un Zemnieku savienība).

“Mēs redzam, ka mūsu uzņēmēji, neskatoties uz tām grūtībām ģeopolitiskajām, kas bija pagājušajā un šajā gadā saistībā ar Krievijas iebrukumu Ukrainā, tomēr ir spējuši parādīt, kad viņi spēj pielāgoties. Šobrīd jau oktobrī mēs redzam pirmos pozitīvos datus, ka atgriežas eksporta pieaugums. [..] Nākamā gada valsts budžets mums dod pietiekoši lielus instrumentus, lai palīdzētu kāpināt šos eksporta apjomus un nākamajā gadā atgrieztos pie ekonomiskās izaugsmes,” sacīja Valainis.

Viņš norādīja, ka LIAA šī gada investīciju piesaistes plāns jau ir izpildīts: “Mēs redzam, ka tie izvirzītie mērķi – kāpināt apjomu +5 % ik gadu – šogad ir jau sasniegti. Bet attiecībā uz LIAA mums ir vēl ambiciozāki mērķi nākamajam gadam.”

Tā, piemēram, šonedēļ esot panākta vienošanās ar uzņēmumu par potenciālām investīcijām, lai Latvijā ražotu ar ūdeņradi darbināmas lidmašīnas.

Viņš norādīja, ka šāda vienošanās iespējama, jo Latvija var piedāvāt investoriem tos nosacījumus, ko viņi prasa, piemēram izglītībā, ko var piedāvāt Rīgas Tehniskā universitāte, infrastruktūrā, kur iesaistīta konkrēta pašvaldība.

Savukārt runājot par atbalstu hipotekāro kredītu ņēmējiem, Valainis norādīja: “Šobrīd galvenais ir panākt šī instrumenta reālu iedzīvināšanu dabā, lai arī tur mēs neuzkaramies uz kādiem birokrātiskiem šķēršļiem. Es domāju, ka tas nav nemaz tik nemērķēts, tas neskar pilnīgi visus, tomēr ir kādas gradācijas.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro