Eksperts: Karadarbība Ukrainā arī ziemā pilnībā neapstāsies

Karš Ukrainā ziemā noteikti neapstāsies, ceturtdien LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja Zemessardzes komandieris Kaspars Pudāns.

“Daļēji man pārsteidzoši likās, ka Krievija uzsākusi ofensīvu, kas nebija novērota gandrīz visa gada garumā tieši frontes austrumos. Mans pieņēmums līdz šim bija, ka viņi vairāk gatavosies aizsargāšanās operācijām, uzkrās spēkus, lai pārziemotu. Kādēļ šobrīd aktīvs uzbrukums sācies – varbūt mērķis ar uzbrukumu iegūt priekšrocības teritoriju ziņā, sasniedzot dabiskos šķēršļus un tādējādi nostabilizējoties. Vienlaikus varētu būt arī kāds politisks spiediens uz militāro vadību,” sacīja eksperts.

Viņš turpināja: “No tā, ko redzam šajos uzbrukumos – tāds kvalitatīvs spēks Krievijas pusē, kas veiktu šādas operācijas, nav novērojams. Viņi vairāk sāk pielietot tehniku. Iepriekš izskatījās, ka taupīja. Viņus kavē viņu pašu nocietinājumi. Viņi bija gatavojušies aizsardzībai.”

“Krievijas uzbrukumi, protams, ietekmē Ukrainas plānus saistībā ar viņu uzbrukumu virzieniem dienvidos. Šis Krievijas pretuzbrukums austrumos ir piesaistījis spēkus, arī ukraiņi ir spiesti pielāgoties tam, pārsviest vienības uz austrumiem. Tas, protams, viņus kavē,” sacīja Pudāns.

Vienlaikus komandieris paredz, ka ziemā karadarbības aktivitāte līdzīgi kā iepriekšējo gadu samazināsies – tas notiks laikapstākļu dēļ, kas ietekmē manevrēšanas spējas un arī psiholoģiski ietekmē karavīrus

“Bet karadarbība noteikti pilnībā neapstāsies, lai arī Krievijas puse to varētu būt vēlējusies,” piebilda Pudāns.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro