Indriksone: Gāzes deficītam valsts vienmēr ir gatava

Valsts ir gatava arī gāzes deficītam, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja ekonomikas ministre Ilze Indriksone.

Indriksone norādījusi, ka, veidojot atbalsta programmas iedzīvotājiem energoresursu cenu pieauguma dēļ, varētu noteikt maksimālās cenu robežas siltumenerģijai un dabasgāzei, bet ne elektrībai.

“Mēs darām visu iespējamo, lai gāzes pietiekamība tiktu nodrošināta pienācīgā apmērā. Mēs, protams, esam vienotajā tirgū, un savienoto trauku princips nodrošina – ja kādam trūkst, tad nav tā, ka varam aizgriezt ciet to vadu un nedot. Un arī otrādāk,” norādīja Indriksone.

Vaicāta par iespējamo gāzes deficītu, ministre norādīja, ka valsts šādam scenārijam vienmēr ir gatava: “Mums ir normatīvajos aktos regulējums, kā tas notiek, ja tāda situācija iestājas. Mums ir arī līgumi noslēgti ar kaimiņvalstīm, kas nodrošina sadarbību krīzes situācijā.”

“Es domāju, ka mūsu uzņēmēji ir pierādījuši, viņi ļoti labi spēj reaģēt un pārkārtoties. Arī šobrīd, tiekoties ar uzņēmējiem, mēs vairāk jautājumus saņemam tieši par energoresursiem. Piegāžu ķēdes viņi kārto un jau no pirmās kara dienas LIAA arī palīdz uzņēmējiem,” sacīja ministre.

“Kopumā ekonomikā, es domāju, mums ir jāparedz, ka tās svārstības būs, kamēr vien karš Ukrainā turpināsies. Katrs paziņojums vai indikācija ievieš jaunas izmaiņas cenās, resursu plūsmās, pieejamībā. Mums ir jābūt reaģētspējīgiem,” uzskata Indriksone.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro