Interneta domēnu cenas Latvijā dramatiski paaugstinās

Arvien vairāk pieaugot nepieciešamībai atrasties internetā un nodrošināt savus pakalpojumus attālināti, palielinājusies arī interese par internetu domēnu iegādi. Tā ietekmē pieaugušas cenas domēnu vārdu tirgū. Salīdzinot ar gada sākumu, cenas par domēna iegādi vidēji palielinājušās pat par 100-200%, un, kā prognozē Domēnu centra pārstāvis Uldis Zālītis, cenas par domēniem turpinās palielināties arī tuvākā nākotnē.

“Mēs dzīvojam digitālā laikmetā un skaidrs, ka ikviena uzņēmuma interesēs ir būt sasniedzamiem saviem klientiem, un viens no veidiem, kā to izdarīt, joprojām ir savas mājaslapas vai interneta veikala izveide, kur uzņēmums var izvietot visu informāciju par saviem produktiem. Lai būtu veiksmīgiem interneta vidē, nepietiek vien ar vērtīgu saturu sociālajos tīklos un daudzi uzņēmumi to arī apzinās, interesējoties par tādu domēnu vārdu, kas atbilst to nosaukumam, zīmolam vai sniegtajiem pakalpojumiem,” skaidro U. Zālītis.

Viņš norāda, ka domēnu cenas ir krietni palielinājušās – ja, piemēram, pirms gada domēns noliktavas.lv maksāja 3000 eiro, tad tagad jau virs 5000 eiro. Savukārt domēns eden.lv, kas pirms gada maksāja 2000 eiro, šogad jau tiek pārdots par 3500 eiro. Tie gan neesot cenu griesti, Latvijā katru gadu esot vismaz 1-2 interneta domēni, kuru pārdošanas cena rakstāma ar sešiem cipariem.

“Domēns – tā ir vienreizēja investīcija katram uzņēmumam, kā arī lielisks veids, kā celt savu konkurētspēju. Mēs redzam, ka Latvijā ir vairāki uzņēmumi, kas nodarbojas ar līdzīgiem pakalpojumiem vai ir ar līdzīgiem nosaukumiem, kas mudina tos ātrāk reģistrēt savu domēna vārdu, lai tā klienti neaizietu pie citiem tirgus dalībniekiem,” norāda U. Zālītis.

Pēc viņa teiktā, aktivitāte interneta domēnu vārdu tirgu liecina par to, ka arvien vairāk uzņēmumu tomēr novērtē domēnu vērtību un iespēju tos izmantot kā instrumentu, lai palielinātu savu konkurētspēju.

Komentāri