Lembergs: Tiesa pilda politisku pasūtījumu un Ostapa Bendera nopirktās vēlmes

Likums nedarbojas, ja runa ir par politisko pasūtījumu, vēstulē sievai Kristīnei raksta Aivars Lembergs.

“Kā skrien laiks. Jau 7 mēneši, kopš esmu nebrīvē, bez reāla, faktoloģiska pamatojuma, ar absurdiem, abstraktiem apgalvojumiem, ka izvairīšos no soda. Kā es varu izvairīties, ja apcietinājumā jau esmu bijis 1/3 daļu no soda, kurš vēl ilgi nestāsies spēkā, no soda, kuru, ja es būtu atzīts par vainīgu, notiesāts es būtu izcietis 2022. gada septembrī, tas ir pēc gada un tiktu izlaists brīvībā ar elektronisko aproci, pie tam jau tagad neatrastos slēgta tipa cietumā. Vai nav cūcība! Bet, ja tiesa pilda politisku pasūtījumu un Ostapa Bendera nopirktās vēlmes, tad darbojas cita loģika un nedarbojas likums. Mūsu iesniegums bija jāizskata 3 dienās, bet jau pagājušas 3 nedēļas,” norādīja Lembergs.

“Uz šīs beztiesiskās situācijas fona ārkārtīgi svarīgi, ka mēs visi, pirmkārt, ģimene turamies, neparādām vājumu, esam mobilizēti, turam augstu paceltu galvu. Tas tracina naidniekus, pretiniekus. Kā tā – Lembergs nelūzt, viņa Kristīne arī, ar visu tiek galā? Laiks iet un tas spēlē ne uz naidnieku interesēm, bet uz mums,” piebilda politiķis.

Viņš atzina, ka skumst pēc ģimenes: “Man ir sāpīgi, ka nevaram būt kopā visi un katrs. Tev atņemts vīrs, Artūriņam tētis, Martinam – tēta. Tas izdarīts, lai ieriebtu, izrēķinātos. Tā esot demokrātiska valsts. Tukši vārdi. Pagājis pavasaris, vasara, jau īsts rudens. To vairs neviens neatdos, nevēlas atdot, vēlas atņemt un atņemt. Pie tam, to dara nevis kādi killeri, bet sievietes, tiesneses. Attaisnojums – pēc pieprasījuma.”

Kā zināms, Rīgas apgabaltiesa spriedumu tā dēvētajā Aivara Lemberga krimināllietā paziņoja 22. februārī. Lai arī Kriminālprocesa likums nosaka, ka tiesai jāņem vērā nesamērīgais tiesvedības un pirmstiesas izmeklēšanas ilgums, kas nozīmē, ka samērīgi būtu izraudzīties sodu nesaistītu ar brīvības atņemšanu, Lembergs pēc sprieduma nolasīšanas tika apcietināts. Kaut arī tiesa nepamatoja politiķa apcietināšanu, uz ko savā atzinumā norādījis arī tiesībsargs Juris Jansons, konstatējot Lemberga tiesību uz brīvību pārkāpumu, Lembergs cietumā atrodas joprojām.

Komentāri