Jaunā nedēļa iesāksies ar ziemai raksturīgiem laikapstākļiem

Nedēļas nogalē saglabāsies mierīgs laiks, vietām gaidāmi nokrišņi. Ieplūst vēsākam gaisam no ziemeļiem, gaisa temperatūra turpinās pakāpeniski pazemināsies un dažās Latvijas vietās varēsim novērot arī slapju sniegu, sniegu.

Jaunnedēļ laika apstākļi būtiski mainīsies. Virs Latvijas atradīsies plaša aukstā gaisa masa, kā arī laikapstākļus noteiks ciklonu darbība. Šie divi procesi gādās par vēsu, nokrišņiem bagātu un vējainu laiku. Lielā daļā valsts no jauna izveidosies sniega sega, kas vietām varētu nenokust pat vairākas dienas.

Piektdien mākoņu daudzums būs mainīgs. Valsts dienvidrietumu un austrumu rajonos gaidāmi nokrišņi – lietus, slapjš sniegs, dažviet arī sniegs. Lokāli veidosies neliela sniega kārtiņa. Atsevišķos posmos ceļi var būt slideni! Pūtīs lēns līdz mērens ziemeļu puses vējš. Dienā gaiss iesils līdz +3…+9°.

Arī brīvdienās saule mīsies ar mākoņiem, nokrišņi galvenokārt gaidāmi valsts austrumu daļā – galvenokārt tas būs lietus, ar kuru dažviet var nobirt arī kāda sniega pārsla. Vējš pūtīs lēni līdz mēreni un dominēs no ziemeļu puses. Latvijas teritorijā no ziemeļiem turpinās ieplūst vēsāka gaisa masa, tādēļ naktis būs vēsas – gan sestdien, gan svētdien daudzviet gaiss atdzisīs līdz +2…-3°. Vietās, kur termometra stabiņš pieturēsies ap 0° atzīmi un zemāk, ceļi saglabāsies slideni. Diennakts gaišajās stundās būs jūtami siltāk – gaisa temperatūra paaugstināsies līdz +4…+9°, bet valsts dienvidaustrumu daļā gaiss iesils līdz +9…+11°.

Jaunās nedēļas sākumā laika apstākļi būtiski mainīsies – Latvijas teritoriju no dienvidaustrumiem šķērsos aktīvs ciklons, un tā ietekme uz laika apstākļiem valstī saglabāsies visas nedēļas garumā. Ciklons nesīs intensīviem nokrišņiem bagātu un vējainu laiku. Tā kā gaisa temperatūra turpinās pazemināsies un gan nakts, gan arī dienas stundās daudzviet tā būs +2…-2° robežās, dominējošā nokrišņu forma būs slapjš sniegs un sniegs. Daudzviet no jauna izveidosies sniega sega, tās biezums sasniegs līdz pat 4-8 cm. Laikam saglabājoties aukstam, sniega sega kusīs lēni un vietām var noturēties pat vairākas dienas. Vējš darba nedēļas sākumā pūtīs mēreni līdz mēreni stipri no ziemeļiem, ziemeļrietumiem, pirmdien un otrdienu lielā daļā valsts daļā brāzmās sasniedzot 15-18 m/s, piekrastē, kā ierasts, vējš būs stiprāks. Tālākajās dienas vējš pierims.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro