Jura Poškus filma “Saule spīd 24 stundas” ar pirmizrādi sāk Latvijas tūri

Ar pirmizrādi 1. martā uz lielajiem ekrāniem nonākusi režisora Jura Poškus komiskā drāma “Saule spīd 24 stundas” ar Andri Keišu galvenajā lomā. Filmas ekrāna dzīve sākusies ar izpārdotu pirmizrādi kinoteātrī Splendid Palace un turpināsies desmit dienas ilgā tūrē pa Latvijas kinoteātriem, kur ar skatītājiem satiksies gan režisors, gan filmas aktieri – Andris Keišs, Intars Rešetins, Kristīne Krūze-Hermane un Kaspars Znotiņš.

Pēc pirmizrādes 1. martā un īpašajiem seansiem vairākos Rīgas kinoteātros režisors un aktieri satiksies ar skatītājiem visos lielākajos reģionu kinoteātros – 4. martā Liepājā, 5. martā Talsos un Ventspilī, 6. martā Cēsīs un Valmierā, 7. martā Ogrē, 9. martā Siguldā. Seansi marta sākumā ieplānoti arī Jelgavā, Madonā, Smiltenē un Aizkrauklē, ilgtermiņā plānots filmu izrādīt visās Latvijas kino izrādīšanas vietās. Tiekoties ar skatītājiem, filmas veidotāji aicina uz sarunu gan par filmas veidošanas aizkulisēm, gan arī par filmas vispārcilvēcisko tematiku. “Katrs jautājums “ko tālāk?” ir kā izaicinājums, jo tas liek cilvēkam domāt,” uzskata filmas režisors Juris Poškus.

Filma stāsta par uzņēmēju Mārtiņu, kurš sasniedzis latvieša sapni: ir māja, ir draudzene, ir mašīna, ir arī daudz naudas – kopš tā brīža, kad viņš pārdod savu veiksmīgo biznesu. Rodas jautājums: ko tālāk? Jura Poškus filmas varonis savā 40 gadu dzimšanas dienā kopā ar draugiem nolemj doties avantūristiskā braucienā uz Ziemeļpolu, lai piešķirtu vismaz kādu asumu šķietami vienmuļajai dzīvei.

Filma jau pirms oficiālās pirmizrādes ir izsaukusi pirmās kritiķu reakcijas. Publicists Rvīns Varde atzīst, ka filmā “viskija ir tik daudz, ka filmai nenoliedzami piemīt augsta viskozitāte”, bet dzejnieks un kultūras žurnālists Toms Treibergs filmu novērtē filozofiski: „Reizēm piedzīvojumiem nav jābūt ar konkrētu galamērķi un galvenais nav galapunkts, bet ceļš pats par sevi. Jura Poškus filmas gadījumā tas patiešām tā ir.” Savukārt kinozinātniece Elīna Reitere komentē: “Lai uztaisītu potenciālu kases gabalu, daudz nemaz nevajag – tikai režisoru, kas perfekti pārzina kino humora veidošanas tehnikas, un mazrunīgu Keišu.” Jāpiebilst, ka aktieris Andris Keišs apgalvojis – viņa filmogrāfijā, kurā ir apmēram 30 kinolomu, tieši Mārtiņa tēls Jura Poškus filmā Saule spīd 24 stundas esot „vislabākais”.

Režisors Juris Poškus filmas uzņem reti, bet katra no tām atstāj pēdas Latvijas kinovēsturē; spēlfilmas Monotonija (2007) un Kolka Cool (2011) likušas kinokritiķiem novērtēt, ka režisors strādā ar savu īpašu metodi, kas ļauj mērķtiecīgi konstruēt interesantus raksturus, cieši sadarbojoties ar aktieriem. Filmas Saule spīd 24 stundas aktieru ansamblī iesaistīta starptautiska komanda – Eiropā pazīstamie norvēģu aktieri Tronds Halbo un Jepe Beks Laursens, komiskā epizodiskā lomā arī filmas līdzproducents Vlads Ketkovičs. Filma uzņemta Rīgā un Tukuma novadā, kā arī viņpus Polārā loka, Krievijas arktiskajā pilsētiņā Tiksi, kuras ironiskais atainojums filmā nu jau ieguvis jaunu, skarbāku kontekstu.

Filmas operators ir norvēģis Mārtins J. Edelstēns, scenārija autori – Juris Poškus un Aleksandrs Rodionovs, producente – Madara Melberga, mākslinieks – Toms Grīnbergs, montāžas režisori – Paula Popmane un Juris Poškus. Filma producēta studijā FA Filma, tās izplatītāji Latvijā ir studija Riverbed un biedrība Kinopunkts.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro