KADASTRS LV – tagad noteikt nekustamā īpašuma patieso tirgus vērtību ir pavisam vienkārši

Pirms sava īpašuma pārdošanas ikvienam ir būtiski zināt sava īpašuma – mājas, dzīvokļa, zemes vai meža, – tirgus vērtību. Kamēr kadastrālā vērtība tiek aprēķināta pēc starptautiski atzītiem, vienotiem un valdības apstiprinātiem kritērijiem visā valstī, ņemot vērā īpašuma atrašanās vietu, reģistrētos datus par īpašuma kvalitatīvo stāvokli, izmantošanas veidu, platību, apgrūtinājumus un citus kritērijus, pašiem īpašniekiem noteikt precīzu sava īpašuma tirgus vērtību var būt samērā apgrūtinoši, it īpaši ņemot vērā faktu, ka tirgus ir mainīgs un mājokļu cenu dinamiku ir ļoti grūti prognozēt.

Kā skaidro Citadele pārstāvji, lai noteiktu dzīvokļa tirgus vērtību, vērtētāji galvenokārt izmanto salīdzināšanas metodi, kas pēc būtības nozīmē salīdzināt vērtējamo īpašumu ar citiem līdzīgiem īpašumiem, ņemot vērā jau notikušus darījumus. Piemēram, nosakot tirgus vērtību 104. sērijas divistabu dzīvoklim, tiks meklēti pēdējie darījumi ar šāda tipa īpašumiem, ar pēc iespējas līdzīgākiem parametriem (atrašanās vieta, istabu skaits, stāvs, stāvoklis, mājas puse, utt.) Ņemot vērā to, ka identiski dzīvokļi neeksistē, vērtējumā piemēro salīdzināmo īpašumu darījumu cenu samazinošās vai palielinošās korekcijas.

Piemēram, ja salīdzināmais objekts atrodas labākā lokācijā, tad darījuma cenai tiks piemērota samazinošā korekcija, jo novērtējamais dzīvoklis atrodas no tirgus perspektīvas sliktākā vietā. Ja novērtējamais dzīvoklis atrodas ēkas vidējā stāvā, savukārt salīdzināmais – 1. stāvā, tad salīdzināmā dzīvokļa cenai tiks piemērota palielinošā korekcija, nosakot vidēja stāva dzīvokļa vērtību. Jo salīdzināmie īpašumi ir līdzīgāki, jo attiecīgās korekcijas būs mazākas. Aktīva, attīstīta tirgus apstākļos salīdzināmo objektu parametru korekcijas parasti mēdz būt diapazonā līdz 30 %.

Tagad gan sava īpašuma patieso vērtību vairs nav noteikt tik grūti, jo ikvienam ir iespēja to uzzināt, aizpildot anketu, tajā norādot sava īpašuma kadastra numuru (https://registreties.lv/kadastrs). Pēc anketas aizpildīšanas 24 saņemsiet nepieciešamo informāciju ar īpašuma cenas vērtējumu.

KADASTRS LV anketā norādiet sava īpašuma kadastra numuru, kas ļaus noskaidrot īpašuma īsto tirgus vērtību un apzināt visas ar īpašumu pārdošanu saistītās iespējas un veiksmīga darījuma izredzes.

Vērtējumam būs informatīvs raksturs, tas nav paredzēts iesniegšanai finanšu iestādēs, taču tas ļaus saprast aktuālās norises nekustamā īpašuma tirgū un gūt ieskatu kādu summu vari saņemt par savu īpašumu ātrā realizācijā (līdz 1 mēneša laikā) un realizācijā parastā kārtībā (līdz 12 mēnešu laikā).

Plašāka informācija un pieteikuma anketa šeit >>> https://registreties.lv/kadastrs

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro