Kariņš atkāpjas no ārlietu ministra amata

Saistībā ar speciālo avioreisu izmantošanu premjerēšanas laikā Krišjānis Kariņš (“Jaunā Vienotība”) atkāpsies no ārlietu ministra amata. Krišjānis Kariņš no amata atkāpsies ar 10.04, lai jau 11. aprīļa Saeimas sēdē var tikt virzīts jauns ārlietu ministra amata kandidāts.

“Krišjāņa Kariņa rīcība ir atbildīgs valstsvīra lēmums. Gan kā premjers, gan ārlietu ministrs viņš sekmīgi strādājis un aizstāvējis Latvijas intereses. Krišjānis ir daļa no mūsu komandas. Savas zināšanas, pieredzi un enerģiju viņš turpinās ieguldīt Latvijas labā,” sociālajos tīklos pauž “Jaunā Vienotība”.

“Krišjāņa Kariņa nopelni ārpolitikā ir ievērojami. Ļoti labi zinu, ka ārvalstu komandējumos Krišjānis Kariņš devās tikai Latvijas valsts interešu vadīts un strādāja starptautiski, lai panāktu atbalstu Latvijai gan NATO, gan ES līmenī. Ministru prezidentam ir jādodas komandējumos ļoti bieži un nereti plānot tālu uz priekšu nav iespējams. Vienlaikus pašlaik ir izveidojusies situācija, kad par speciālajiem reisiem, kas organizēti iepriekšējā valdības vadītāja laikā, ir sākts kriminālprocess. Tas kopumā ir iedragājis sabiedrības uzticību valdības darbam. Tāpēc saprotu un respektēju ārlietu ministra lēmumu šajā situācijā atkāpties, lai iegūtu jaunu sabiedrības uzticības mandātu gaidāmajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās. To uzskatu par godprātīgu, Rietumu politiķim atbilstošu rīcību. Likumības ievērošana komandējumu organizēšanas procesā ir Valsts kancelejas pārziņā, un šie jautājumi tiks tālāk skaidroti manis iniciētajā dienesta pārbaudē,” norādīja premjere Evika SIliņa.

Krišjānis Kariņš savā četrus gadus ilgajā premjerēšanas laikā 36 reizes ārvalstu vizītēs devās ar privātajām lidmašīnām, kas izmaksājis vairāk nekā 1,3 miljonus eiro, no tiem vairāk nekā 600 tūkstoši – no valsts maka, bet virs 700 tūkstošus eiro segusi Eiropas Savienība.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro