Kariņš: Es aicinu atslābt. Saņemt trešo poti – tas ir pats galvenais, ko katrs var darīt

Jābeidz ar Covid-19 ierobežojumiem raustīt sabiedrību, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina premjers Krišjānis Kariņš, norādot, ka tā vietā būtu jāmudina cilvēki vakcinēties pret Covid-19 un valkāt maskas.

“Uzsvars ir jāliek uz vakcināciju, nevis ierobežojumiem. [..] Ir jābeidz raustīt sabiedrība, tai ir jāsaka viena vienkārša ziņa – vakcinēsimies, valkāsim maskas un testēsimies. Tā cilvēki var sevi labi pasargāt,” sacīja Kariņš.

Kariņš arī atsaucās uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) prognozi, ka šajā Covid-19 vilnī saslims 60% eiropiešu. “Ja tas tā ir, tad īstā un pareizā aizsardzība ir vakcinācija, – tas ir tas, kur jāliek uzsvars, nevis uz ierobežojumiem,” viņš pauda.

“Es tiešām aicinu atslābt. Saņemt trešo poti. Vai saņemt pirmo poti. Valkāt maskas. Un mierīgi turpināt dzīvi. Šis ir trešais pandēmijas gads. Man šķiet, ka mēs esam iemācījušies, ka galvenā atbildība ir katram jāuzņemas individuāli,” norādīja Kariņš.

Viņš atgādināja, ka mūsu valsts nav kā Ķīna, kur centrālā autoritāte liek sēdēt dzīvokļos mēnešiem ilgi. “Mēs to nedarām un nedarīsim,” norādīja Kariņš.

Savukārt runājot par attālinātajām macībām, viņš norādīja: “Katra klase, skola, pašvaldība atsevišķi lemj, kā ir vislabāk, jo situācija skolās [saistībā ar Covid-19] ir dažāda. Vislabāk lēmumus var pieņemt uz vietas. Ja mēs, šauri skatoties, pielemsim, kā būs visā valstī, tas nebūs pareizi. Uz vietas cilvēki redz labāk.”

“No vienas puses, mērķis ir atvērt visu ekonomiku. No otras puses, epidemiologi uztraucas – ja viss ir atvērts, saslimstība un hospitalizācija var aiziet tā, ka netiksim galā. Šobrīd jau gandrīz viss faktiski ir vaļā, bet ir šie drošības pasākumi. Mēs sniedzam atbalstu slēgtām nozarēm. Bet nozares, kuras ir atvērtas, kuras drīkst strādāt, tām arī jādomā, kā, iespējams, pārveidot savu darbības modeli, jo mēs nevarēsim kā sabiedrība no saviem nodokļiem mūžīgi uzturēt uzņēmējus,” pauda Kariņš.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro