Rīgas Porcelāna muzejs aicina uz Tatjanas Krivenkovas un Jekaterinas Sazonovas izstādi “Pūkas un spalvas”

Rīgas Porcelāna muzejā no 2022. gada 4. februāra līdz 3. aprīlim būs skatāma Tatjanas Krivenkovas un Jekaterinas Sazonovas izstāde “Pūkas un spalvas”.

Izstāde piedāvā divu spilgtu mākslinieču – Tatjanas Krivenkovas un Jekaterinas Sazonovas – radošo sadarbību, kas attīstījusies vairāku gadu garumā. Katra māksliniece ir nonākusi līdz porcelānam savā veidā. Šajā izstādē būs skatāmai jauni darbi, kas tapuši pēc vienotas ieceres, bet sadalot pienākumus. 

Izstādes centrā ir servīze “Pūkas un spalvas”. “Lauku baroka stils” – kā mākslinieces dēvē šīs savas formas, ietver augu elementus. Jekaterina Sazonova ar brīvu roku veidotajos traukos apvieno vienkāršību ar izsmalcinātību, savukārt Tatjanas Krivenkovas lazējošie krāsu triepieni uz trauka virsmas piešķir porcelānam rotaļīgumu. Katrs servīzes priekšmets ir neatkārtojams autordarbs.

Mākslinieču radošais tandēms ir uzmirdzējis arī kopīgās izstādēs iepriekš, apvienojot ekspozīcijā keramiku ar stājmākslu. Izstādē “Mošanās” Rīgas Porcelāna muzejā 2014. gadā tika eksponēta Tatjanas Krivenkovas litogrāfiju sērija “Asni” un Jekaterinas Sazonovas porcelāna un akmens masas darbi. 2019. gadā Kalnciema kvartāla galerijā durvis vēra kopīga porcelāna izstāde “Puķes un pērles”, kur bija skatāmi J. Sazonovas veidojumi un T. Krivenkovas porcelāna apgleznojumi. Pirmais kopīgais darbs “Sirds” 2019. gadā tika izstādīts galerijā “Māksla XO”.

Tatjana Krivenkova ir beigusi Latvijas Mākslas akadēmiju, Induļa Zariņa vadīto monumentālās glezniecības meistardarbnīcu. Savukārt mākslas maģistres grādu ieguvusi, absolvējot Guntara Sietiņa vadīto Grafikas nodaļu. Viņa galvenokārt nodarbojas ar glezniecību, izmantojot dažādu materiālu virsmas, kā arī ir veidojusi formas un apgleznojumus porcelānam, apgūstot šo prasmi Sanktpēterburgas Imperatora Porcelāna fabrikas mākslinieciskajā laboratorijā kā viesmāksliniece.

Jekaterina Sazonova ir beigusi Sanktpēterburgas Štiglica Mākslas un rūpniecības akadēmiju un strādājusi Sanktpēterburgas Imperatora Porcelāna fabrikas mākslinieciskajā laboratorijā par mākslinieci-tēlnieci. Viņa ir veidojusi formas dizainu atsevišķiem traukiem un servīzēm, kas joprojām tiek tiražētas. Pēdējā laikā viņa dzīvo un strādā Latvijā, kur rada mākslas darbus dažādos keramikas materiālos.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro