Kariņš: Gāzes pietiks, bet jautājums drīzāk ir, par kādu cenu tā būs

Arī visradikālākajā scenārijā mājsaimniecībām gāzes pietiks, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” sacīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Vērtējot cenu pieaugumu vairumam preču, kā arī degvielai, Kariņš uzsvēra, ka tik ilgi , kamēr Krievija karos Ukrainā, tik ilgi pasaules ekonomika tiks satricināta.

“Latvijā pazemes gāzes krātuvē pietiek gāzes arī pēc gada beigām un nākamajā apkures sezonā. Par to es neesmu satraucies. Jautājums ir, par kādu cenu apkure un gāze būs. Bet pat visradikālākajos scenārijos mājsaimniecībām gāzes pietiks,” sacīja Kariņš.

Viņš piebilda, ka Latvija turpina strādāt ar Lietuvu, piesaistot papildu gāzes kravas caur Klaipēdu, kā arī ar Somiju un Igauniju kontekstā ar gaidāmo peldošo sašķidrinātās dabas gāzes importa terminālu.

Tāpat viņš norādīja: “Labklājības ministrijai piešķirtas visas pilnvaras, lai tā izstrādātu sistēmu, ar kuras palīdzību sniegt mērķētu atbalstu iedzīvotājiem. Kad izdomās atbalsta sistēmu, tad skatīsimies, kāda ir situācija un cik naudas vajag. Šim jābūt gatavam nākamnedēļ.”

Kā ziņots, Ministru kabinets 19.aprīlī nolēma, ka arī Latvijā jāveido LNG terminālis.

Nolūkā nodrošināt saņemto projektu pieteikumu objektīvu izvērtēšanu, izveidota tirgus izpētes komisija Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra Edmunda Valanta vadībā. Komisijas sastāvā vēl iekļauti pārstāvji no AS “Attīstības finanšu institūcija Altum”, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas, AS “Conexus Balic Grid”, Biedrības “Latvijas Stividorkompāniju asociācija”, kā arī Valsts vides dienesta un Ekonomikas ministrijas. Komisijas sekretariāta funkcijas pilda Ekonomikas ministrija.

Komisijas darba rezultātā tiks sagatavots kopsavilkums par apzināto potenciālo sašķidrinātās dabasgāzes termināļu izveides ieguvumiem un izmaksām ar rekomendācijām par optimālāko risinājumu Latvijas dabasgāzes apgādes drošības nodrošināšanai izmaksu efektīvā veidā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro