VBTAI jaunā vadītāja: Bāriņtiesu reforma ir procesā

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI) vairāk jākonsultē un jāatbalsta, intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” sacīja jaunā VBTAI vadītāja Gunita Kovaļevska.

Kā zināms, Ministru kabinets par Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas vadītāju apstiprināja līdzšinējo inspekcijas vadītāja vietnieci Gunitu Kovaļevsku.

Gunita Kovaļevska līdz šim jau ilgstoši veica vadītāja pienākumus, teicami pārzin ne tikai politikas īstenošanas un attīstības jautājumus, bet arī veiksmīgi pārvaldīja inspekcijas administratīvo darbu, rūpējās par komandas vienotību, komandas izglītošanu un atbalstu, kā arī veica saimniecisku darbību ar iestādes resursiem. Īpaši tika novērtētas kandidātes zināšanas un pieredze, risinot tiesību normu piemērošanas jautājumus, tai skaitā sadarbībā ar jomā iesaistītajām iestādēm. Gunitai Kovaļevskai ir augstākā juridiskā izglītība un VBTAI strādā kopš 2018. gada.

Šorīt intervijā LTV, Kovaļevska pauda, ka VBTAI stratēģija paredz līdzsvarot kontrolējošo un konsultējošo funkciju. Ir sperti pirmie soļi, kā arī vēl plānotas strukturālas izmaiņas, lai nodalītu uzraugošo un metodisko vadību.

“Tas, ko turpināšu darīt – līdzsvarot kontrolējošo un konsultējošo funkciju, stiprināt sabiedrības, bērnu un jauniešu, speciālistu izpratni par bērnu labāko interešu piemērošanu, par to, ka ar bērnu saistītu lēmumu pieņemšanā bērns ir centrālais. Jāizglīto arī paši bērni, jaunieši un vecāki. [..] Es šo darbu vairāk turpinu. Vadītāja amats uzliek vēl lielāku atbildību. Bet, ņemot vērā, ka esmu bijusi vadītāja vietniece, tad šī joma man nav sveša. Es redzu to, kas ir jāizdara,” pauda jaunā VBATI vadītāja.

Tāpat procesā esot arī bāriņtiesu reforma: “Bāriņtiesu skaits ir samazinājies līdz ar teritoriālo reformu. Šobrīd tās kļuvušas lielākas, ir arī liela darbinieku mainība notikusi. Ir svaigas vēsmas ienākušas.”

“Kopš gada sākuma mums ir seši gadījumi, kad esam lūguši bāriņtiesām aktīvāk iesaistīties, uzdevuši konkrētus uzdevumus, bet jāatzīst, ka tās ir veiksmīgi iesaistījušās situācijas risinājumā un problēmas novērsušas,” sacīja Kovaļevska.

Kovaļevska atzīmēja, ka, ņemot vērā, ka viņa līdz šim bijusi VBTAI vadītāja vietniece, bērnu tiesību aizsardzības joma nav sveša un ir labi redzams, kas inspekcijā ir darāms.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro