Kas ir Latvijas ekonomikas konkurētspējas virzītājspēks?

Piektdien, š.g. 11. jūnijā, Ekonomikas ministrija sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru un Attīstības finanšu institūcija Altum organizē forumu “#AtbalstsUzņēmējiem – impulss jaunam izrāvienam”. Foruma mērķis ir veidot diskusiju par plānoto atbalstu uzņēmējdarbībai eksporta un konkurētspējas veicināšanai.

Foruma atklāšanā piedāvāsim diskusiju par valsts piedāvātajām iespējām uzņēmumu pārmaiņām un attīstībai, kurā piedalīsies ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs, Attīstības finanšu institūcijas Altum vadītājs Reinis Bērziņš un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras direktora vietnieks Reinis Āzis.

Lai ātrāk pārvarētu pandēmijas radīto krīzi, mums ir jāveicina Latvijas ekonomikas transformācija un jānodrošina produktivitātes pieaugums, kā arī jāstiprina valsts, nozaru un katra uzņēmuma konkurētspēja. Tas nozīmē – nepieciešams atbalstīt uzņēmumus jaunu, pasaulē pieprasītu produktu radīšanā, palīdzēt eksporta tirgos pārdot produktus dārgāk, kā arī celt mūsu darbspējīgo iedzīvotāju kvalifikācijas līmeni. Šobrīd mums ir dotas unikālas iespējas īsā laikā īstenot pārmaiņas tautsaimniecībā, vienlaikus uzlabojot mūsu iedzīvotāju labklājības un dzīves kvalitātes pieaugumu,” uzsver ekonomikas ministrs Jānis Vitenbergs.

Foruma laikā no Ekonomikas ministrijas puses informēsim par pašreizējām tendencēm ekonomikā, Nacionālo industriālo politiku un no tās izrietošo plānoto atbalstu uzņēmējiem ES Atjaunošanas fonda un nākamā ES fondu plānošanas perioda ietvaros. Jaunus izaicinājumus mūsu uzņēmējiem rada kosmosa nozares straujā attīstība, tāpēc informēsim arī par šo iespēju turpmākai biznesa attīstībai. 

Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras pārstāvji uzrunās Latvijas uzņēmējus par Latvijas gatavošanos dalībai EXPO 2020, kas būs pirmā lielā uzņēmējdarbības skatuve pēc pandēmijas. Uzņēmējiem tiks sniegta informācija arī par aktuālajiem LIAA piedāvātajiem atbalsta instrumentiem biznesa attīstībai, kā arī jauno platformu www.business.gov.lv. Tā būs vienas pieturas aģentūra biznesa attīstībai Latvijā. Tādā veidā vienuviet vai viena klikšķa attālumā būs pieejami visi valsts atbalsta instrumenti uzņēmējiem. Šī digitālā platforma testa režīmā būs pieejama no š.g. jūlija.

Tāpat foruma ietvaros Attīstības finanšu institūcijas Altum atgādinās uzņēmējiem par valsts atbalstu – eksporta garantijām – drošam eksportam jaunos vai nezināmos tirgos. Savukārt Valsts Izglītības attīstības aģentūra prezentēs uzņēmēju atbalsta iespējas programmā “Apvārsnis Eiropa”.

Forumā piedalīsies arī vairāki uzņēmumu pārstāvji, lai dalītos pieredzē sava biznesa izaugsmē, sadarbību ar zinātniekiem, inovācijas radīšanu un digitalizācijas risinājumiem, kas sekmējis šo uzņēmuma produktivitāti, eksportu un konkurētspēju pasaulē. Pieredzē par zinātnes un uzņēmēju simbiozi biznesa attīstībai dalīsies AS “Sakret Holdings”, inovatīvu tehnoloģiju eksporta potenciālu un izaicinājumiem – SIA “AdvanGrid” un starpnozaru sadarbībā radītu risinājumu efektivitāti un ieguldījumu biznesa attīstībā – SIA “Rāmkalni Nordeco”.

Pasākuma noslēguma diskusijā kopā ar uzņēmējiem meklēsim atbildes uz jautājumiem, kā šodien domāt par biznesa attīstību, lai pastāvīgi būtu soli priekšā konkurentiem, kā definēt galvenos un īstos rīcības virzienus un kā šajā procesā uzņēmējiem var palīdzēt valsts?

Foruma tiešraide notiks Ekonomikas ministrijas Facebook kontā, kā arī Latvijas sabiedrisko mediju portālā www.lsm.lv Ekonomikas ziņu sadaļā. Forumā aicinām piedalīties arī plašsaziņas līdzekļu pārstāvjus.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro