Koalīcijas veidošanas sarunas nevar būt garas, uzsver Siliņa

Koalīcijas sarunas nevar vilkt garumā, intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” sacīja “Jaunās Vienotības” premjera amatam izvirzītā labklājības ministre Evika Siliņa.

“[Jaunā Vienotība] ir vakar apstiprinājusi, ka viņi mani atbalsta, tas nozīmē, ka es nebūšu viena, es būšu komandā, kas tādos grūtos lēmumos, protams, spēs rast pieredzi kopā varbūt ar jaunāku mūsu politiķu ambīcijām,” sacīja Siliņa.

Viņa pauda, ka ir ļoti, ļoti ieinteresēta, lai būtu plašāka koalīcija, bet “ņemot vērā, ka mēs visu vasaru jau piedalījāmies sarunās, es domāju, tad tā saruna nevar būt gara, ir jābūt skaidrībai – jā vai nē.”

Atbalstu dalībai jaunajā valdībā “Jaunās Vienotības” vadībā ZZS un “Progresīvie” jau pauda iepriekš, un tagad Siliņa vēlētos dzirdēt, vai Nacionālā apvienība un “Apvienotais saraksts” būtu gatavi “nākt manā vadībā koalīcijā un strādāt”.

“Valsts prezidentam noteikti būs jāvērtē tas, vai tas piedāvājums, ko es varētu viņam prezentēt ar iespējamajām jaunās koalīcijas aprisēm, viņu apmierinās,” sacīja Siliņa.

Siliņa arī uzsvēra, ka jaunajai valdībai būs ātri jāķeras klāt pie nākamā gada budžeta veidošanas, kas būs izaicinājums, jo ir grūti salāgot uzņēmēju aicinājumus mazināt nodokļus ar nepieciešamību finansēt dažādas valsts vajadzības.

Savukārt komentējot to, ka Latvijā atkal varētu būt premjerministre sieviete, Siliņa sacīja: “Nopietnus slogus parasti liek sievietēm uz pleciem, jūs neesat to pamanījuši? Un tad arī jāatzīst – daudz mēs tiekam kritizētas, jo tad mums mati ne tādi vai vēl kaut kas, bet es ceru, ka [..] es spēšu arī uzlikt ambiciozākus mērķus.”

Viņa uzsvēra: “Es noteikti apsvērtu iespēju nezaudēt [Krišjāņa Kariņa] profesionalitāti un viņa spējas menedžēt ārkārtīgi dažāda līmeņa, arī Eiropas līmeņa jautājumus. Es domāju, ka, pateicoties viņam, mums ir tik liela ietekme arī ES un es teiktu, ka pat NATO saistībā ar Ukrainu.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro