Vāc parakstus, lai atceltu jaunos elektroenerģijas sadales tarifus un saistītos maksājumus

Iniciatīvas portālā Manabalss.lv tiek vākti paraksti, lai atceltu jaunos elektroenerģijas sadales tarifus un saistītos maksājumus.

“Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju ir sašutumā par veidu, kā tika ieviesti jaunie elektroenerģijas sadales tarifi. Nav skaidrs izmaksu pieauguma pamatojums, netiek sniegts atbalsts sabiedrībai izmaiņu gaitā, kā arī nav pārdomāts pārejas mehānisms uz jauno tarifu piemērošanu. AS Sadales tīkls pieder AS Latvenergo, kas ir 100% valsts akciju sabiedrība. Tas nozīmē, ka, esot valsts monopolam, jebkuras pārmaiņas jāievieš tā, lai maksimāli ievērotu iedzīvotāju intereses un aizsargātu patērētāju. Turklāt, ja iedzīvotāji vēlas samazināt padeves jaudu un aprēķinos kļūdās, par atjaunošanu tiek pieprasīts 80 eiro + PVN. Tas nav atbilstīgi labajai praksei. Tāpat nav atbilstīgi pieprasīt no iedzīvotājiem, tai skaitā pensionāriem, maksāt tādus pašus maksājumus, kā uzņēmumiem. Šāda pieeja tarifu kalkulēšanā liecina par labās prakses nepārzināšanu un neprofesionālismu. Turklāt nav pārdomāta izmaiņu skaidrošana un atbalsts mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām,” norāda iniciatīvas autore Sofija Kozlovska.

Viņa uzsver, ka jaunie tarifi ir nekavējoties jāatceļ, jo līdz decembra pārskatīšanai neaizsargātajai sabiedrības daļai, kura neprot pārslēgt jaudas lielumu, būs jāveic nepamatoti maksājumi. Tāpat Ekonomikas ministrijai ir jāvērtē AS Sadales tīkls valdes un padomes locekļu, kā arī SPRK darbinieku atbildība un atbilstība ieņemamajam amatam, ieviešot tik nepārdomātu un neprofesionālu pāreju. SPRK ir jāpārvērtē jebkurš nākotnē iesniegtais priekšlikums ar pastiprinātu rūpību. Līdz ar to aicinām Saeimu nekavējoties uzdot Ekonomikas ministrijai rast steidzamu risinājumu AS Sadales tīkls tarifu pārskatīšanai, līdz tam brīdim atceļot jaunos tarifus.

“Tūlītējs ieguvums sabiedrībai no tā būs tiešām izsvērti un atbilstīgi elektroenerģijas sadales tarifi un ilgtermiņā, ja atklāsies pārvaldības neprofesionalitāte ar sekojošu “Sadales tīklu” valdes un padomes maiņu, – arī atbildīgi profesionāļi katram sabiedrības loceklim nozīmīgos valsts uzņēmuma amatos,” pauž iniciatīvas autore.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro