Kredītu dārdzība bremzē nekustamā īpašuma tirgu – pārdot kļūst aizvien grūtāk

Inflācija, energoresursu krīze, Euribor likmes pieaugums – visi šie faktori ir būtiski ietekmējuši nekustamā īpašuma tirgu. Arī eksperti Latvijas Nekustamo īpašumu darījumu asociācijas (LANĪDA) un bankas “Citadele” rīkotajā ekspertu diskusijā atzīst, ka dārgāki kredīti ietekmēs darījumu dinamiku.

“Šobrīd situācija nekustamā īpašuma tirgū rāda, ka cilvēki nav gatavi iegādāties jaunu mājokli, kas negatīvi atsaucas arī uz spējām īpašumu pārdot. Ja iepriekš novērojām, ka īpašumu pārdošanai visvairāk traucēja pārāk augsta pārdošanas cena, tad šobrīd redzams, ka finansiālā situācija ir būtiski ietekmējusi pircēju vēlmi un arīdzan spējas iegādāties jaunu īpašumu,” pauž Pērkam.lv konsultants Andris Bērziņš.

Par to liecina arī bankas “Citadele” aptauja, kas rāda, ka jūlijā 77% no aptaujātajiem negrasās mainīt dzīves vietu izmaksu kāpuma dēļ, savukārt šogad februārī 71% uzrunāto atbildējuši, ka nevēlas mainīt dzīves vietu, savukārt 21% šādu iespēju pieļāva. Tostarp no tiem cilvēkiem, kuri nevēlas mainīt mājokli, 40% pauduši, ka viņiem ir grūtības segt visus izdevumus; 13% izdevumi nav būtiski mainījušies, 10% izmaksu lēciens neietekmējot. Starp tiem, kas vēlas mainīt dzīves vietu, 13% tomēr tādu iespēju nav, 4% gribētu pārvākties uz energoefektīvāku mājokli, 3% – mazāku mitekli, vēl 1% apsver ideju pārvākties pie radiniekiem.

Nenoliedzami cilvēku pirktspēju, attiecīgi tirgu ietekmē ne vien energoresursu sadārdzinājums, bet arī “Euribor” likmju pieaugums. “Pašreizējās prognozes ir tādas, ka “Euribor” likme turpinās pieaugt. Rudenī tā varētu sasniegt 4%, bet vidējā termiņā turēties aptuveni 3% robežās,” saka “Citadele” Privātpersonu apkalpošanas direkcijas vadītājs Jānis Mūrnieks.

Kā norāda eksperti, tuvākajā nākotnē iedzīvotāju interese par mājokļiem varētu būt nevienmērīga. “Turklāt cilvēku motivācija iegādāties noteikta tipa īpašumu ir dažāda. Ja energoresursu cenas kritīs un cilvēku noskaņojums būs pozitīvs, viņi jutīsies droši, interese par īpašumiem Rīgas centrā varētu pieaugt. Tas varētu piesaistīt cilvēkus, kas uzskata, ka atrašanās vietai ir nozīme, kas spēj veikt mājokļu uzlabojumus,” norāda “Immostate” valdes priekšsēdētājs Vestards Rozenbergs.

Tikmēr A. Bērziņš atgādina, ka Pērkam.lv piedāvā ātru un ērtu servisu, kas pērk dzīvokļus, mājas, zemi un mežus, piedāvājot tūlītēju samaksu. Šis serviss ir lieliska iespēja, ja nevēlies ilgi gaidīt uz pircējiem vai maksāt starpniecības procentus mākleriem.

Pērkam.lv piedāvā iegādāties īpašumu, vienojoties par tā godīgu pārdošanas cenu un neliekot ilgi gaidīt uz darījuma noformēšanu. Turklāt visi darījumi tiek realizēti tikai ar zvērināta notāra palīdzību un reģistrēti Zemesgrāmatā. Tāpat

Pērkam.lv arī iegādājas īpašumus ar apgrūtinājumiem un piedāvā nomaksāt jūsu hipotekāro kredītu.

Papildus informācija >>> https://perkam.lv/

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro