Latvijas vēstnieks: Latvijas vārds Ukrainā vienmēr skan ļoti pozitīvā kontekstā

Ukrainai ir akūti nepieciešama militārā palīdzība, intervijā LTV raidījumam “Rīta panorāma” sacīja Latvijas vēstnieks Ukrainā Ilgvars Kļava.

Ceturtdien gaidāmo Ukrainas prezidenta Volodimira Zelenska vizīti Latvijā Kļava vērtē kā ļoti svarīgu, jo tās laikā droši vien tiks pārrunāti arī nākotnes plāni par risināmajiem jautājumiem, ar kuriem kara situācijā ir saskārusies Ukraina, tajā skaitā militārās un finansiālās palīdzības jautājumi.

“Latvijas vārds vienmēr skan ļoti pozitīvā kontekstā Ukrainā. Mēs esam kā viens no piemēriem tam, kā lielākais devums proporcionāli no tautas, no valsts var nākt Ukrainas atbalstam šajā grūtajā situācijā,” sacīja Kļava.

Pēc viņa teiktā, lai gūtu panākumus karā pret Krieviju, Ukrainai ir akūti nepieciešama starptautiska militārā un finansiālā palīdzība.

“Ukraiņi cīnās par savas valsts pastāvēšanu. Priekšā ir uzdevums atbrīvot okupētās teritorijas un panākt mieru. Tas nav vienkāršs uzdevums, tam ir vajadzīgi lieli resursi, liela apņēmība. Apņēmība ukraiņiem ir, resursi viņiem ir nepieciešami no starptautiskajiem partneriem,” sacīja Kļava.

Viņš pauda cerību, ka Eiropas Savienībai izdosies līdz galam pieņemt lēmumu par finansiālā atbalsta paketes sniegšanu Ukrainai 50 miljardu eiro apjomā, pret ko iepriekš iebildusi Ungārija.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro