Lembergs aicina valdības amatpersonas iemācīt Kristovskim strādāt

Satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP) un premjeram Krišjānim Kariņam (JV) vajadzētu Ventspils brīvostas pārvaldes priekšsēdētāja vietniekam Ģirtam Valdim Kristovskim iemācīt strādāt, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot attīstības gaitu saistībā ar apbūves tiesību piešķiršanu SIA “S4U” jaunas rūpnīcas būvniecībai, Lembergs norādīja, ka Ventspils brīvostas pārvalde joprojām nav iesniegusi visus nepieciešamos dokumentus, lai dome šo jautājumu varētu izskatīt.

“Diemžēl mēs joprojām neesam saņēmuši mūsu pieprasītos dokumentus, ko Ventspils brīvostas pārvaldei vajadzēja jau iesniegt. Tā kā Ventspils brīvostas galvenais vadītājs ir Kristovskis, es viņam uzrakstīju vēstuli, minot vienpadsmit punktus, kurus vajadzētu zināt Ventspils pilsētas domei, lai tā varētu lemt par apbūves tiesību piešķiršanu Kristovska lobētai firmai uz 45 gadiem. No vienpadsmit jautājumiem nav iesniegts neviens. Mēs pat no “S4U” neesam saņēmuši iesniegumu. Vai tad Kristovskim ir grūti pusotra mēneša laikā atsūtīt šīs firmas iesniegumu? Mums taču ir jāzina, ko viņi grib, mums nepietiek ar to, ko Kristovskis apgalvo,” sacīja Lembergs.

Neesot saņemta informācija arī par pašu SIA “S4U” – tās pamatkapitālu, finanšu rādītājiem, samaksātiem nodokļiem, to parādiem, dalībnieku/akcionāru struktūru, padomes, valdes sastāvu, darbinieku skaitu, uzņēmuma patiesā labuma guvējiem u.tml.

“Man rodas pamatotas aizdomas, ka Kristovskis ir iesaistījies kaut kādās mahinācijās, jo slēpj no domes būtisku informāciju, lai mēs varētu piešķirt apbūves tiesības investoram. Mums ir pamatotas aizdomas, ka tur ir kaut kādas rebes, iespējams, noziedzīgā ceļā iegūta nauda, tādēļ mēs šobrīd gaidām informāciju, un es aicināju pārējos Ventspils brīvostas pārvaldes locekļus pievērst tam uzmanību un informāciju iesniegt domei, lai mēs varētu lemt pozitīvi, atbildot uz visiem jautājumiem par zemes apbūves tiesībām,” turpināja Lembergs.

Viņš aicināja arī Linkaitu, Reiru un Kariņu iemācīt Kristovskim strādāt, sakot, ka “ja cilvēks nesaprot, kādus dokumentus vajag, lai pieņemtu pozitīvu lēmumu, tad lai iet skolā.”

“Ja jau runā skaļi par investoru piesaisti, tad vajag tik daudz prasties, kā iesniegt vajadzīgos dokumentus,” uzsvēra Lembergs, piebilstot, ka šobrīd Kristovska vadītais kantoris pierāda, ka tas strādā slikti.

Komentāri