Lembergs: Arī 21. gadsimtā Latvijā var būt politiski represētais

Uzskatu sevi par politiski represēto, bet ne Staļina režīma, paziņojumā norāda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kā jau dzīvē – gadās arī pa pārpratumam. Daļu no vēstulēm es parakstu kā “politiski represētais”. Neesmu un nepretendēju, nevaru pretendēt uz J. Staļina PSRS laika “politiski represētā” statusu. Es, šai laikā pat nebiju dzimis. Ja kāds šo manis parakstīto statusu uztver šādi, tad atvainojos, noticis pārpratums,” norādīja politiķis.

Vienlaikus viņš norāda, ka arī 21. gadsimta Latvijā var būt “politiski represētais”: “Mūsdienās krimināllikumā nav PSRS Kriminālkodeksa 58. pants. Ir citi. Korupcija, finanšu līdzekļu atmazgāšana. Ja cilvēks ir nevēlams faktiskajiem Latvijas ārzemju saimniekiem un viņu vietējiem pakalpiņiem, tad atrast cietējus no korupcijas – nav problēmu. Klāt pieliek finanšu atmazgāšanu 11 gadu garumā no 1995. gada un lieta gatava. Tas nekas, ka finanšu atmazgāšanas novēršanas likums pieņemts 1998. gadā un tam nav atpakaļejošs spēks.”

Lembergs norādīja, ka pirmās instances tiesa viņu notiesāja, tai skaitā par to, ka viņš 1995. gada februārī no “Bankas Baltija”, tās īpašnieka Aleksandra Laventa esot izspiedis kukuli – SIA”LAT Transnafta” daļas: “Mani notiesāt netraucēja pat tas, ka gan A. Lavents, gan “Banka Baltija” tiesā noraidīja kukuļa izspiešanas faktu. A. Lavents tiesā kategoriskā sašutumā pauda izbrīnu par šādu prokuroru fantāziju. Vienalga. Pirmās instances tiesa notiesāja. Vēl vairāk. Kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu – cietumā, taisnība – ne Sibīrijā.”

“Kādus faktus vēl vajag? Visi kukuļi bāzējas uz eksprokurora Kokaļa, miljonāra A. Gulbja, J. Krūmiņa, V. Krastiņa pēkšņi 2007. gadā atausušām atmiņām par nenotikušām kukuļa spiešanām 1993.-1995. gados. Līdz 2007. gadam nekādi kukuļi, to spiešana kungiem atmiņā nebija. Pēc prokurora priekšlikuma pēc 12-14 gadiem atmiņā atausa pagātnes šausmas, kuras līdz tam bija “aizmirstas”,” uzsvēra politiķis.

“Tā nav politika? Pēdējos 12 gados, kopš mani tiesā, pasaulē taisnīgākā tiesa, esmu apmēram 60-70 reizes izbraucis no valsts. Pabijis Āzijā, Amerikā, Eiropā, Āfrikā. Džungļos un tuksnesī. Kāpēc mani jāliek cietumā? Aizmukšu? Nesagaidīsiet! Neceriet! Uzskatu sevi par politiski represēto. Bet ne Staļina režīma,” norādīja Lembergs.

Ventspils mērs izteica arī sirsnīgu tencinājumu visiem tiem, kas sūta viņam atbalsta sveicienu vēstulēs un sociālos tīklos.

“Ir tādi, kuriem lielākais pārlaimes brīdis – politiskais konkurents cietumā, vēl labāk – kapu kalniņā. Šos līdzcilvēkus sveicu ar izdošanos – daļēju gan,” piebilda politiķis.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro