Lembergs: Ir nenormāli, ka tieslietu ministrs var diktēt tiesā pareizos lēmumus

Manai tiesvedībai nevajadzētu traucēt Ministru prezidenta amata pienākumu pildīšanu, norādīja Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) premjera amata kandidāts Aivars Lembergs.

Vaicāts, vai viņa tiesvedība netraucēs pildīt premjera amatu, Lembergs norādīja, ka šobrīd apelācijas instances tiesā izmeklēšana ir pabeigta, un, visticamāk, oktobrī tiesvedībai vajadzētu būt pabeigtai.

“Kas attiecas uz manu tiesvedību, tad atbilstoši LR Satversmei, cilvēks ir nevainīgs, kamēr viņa vaina nav atzīta tiesiskā ceļā, šajā gadījumā – spēkā stājies notiesājošs spriedums. Man tāds nav. Tā kā jūsu priekšā ir Aivars Lembergs – nevainīgs cilvēks,” uzsvēra Lembergs.

Vienlaikus viņš atzina, ka labi saprot savus politiskos pretiniekus, kuriem ļoti gribas, lai pret Lembergu būtu linča tiesa: “Bet ne pret viņiem – ja pret viņiem, tad jādarbojas pilnīgai tiesību sistēmai. Tādi mēs esam “demokrāti”.”

Viņš piebilda: “Tas ir nenormāli, ka tieslietu ministrs var diktēt tiesā pareizos lēmumus.”

Tāpat Lembergs sniedza kritisku vērtējumu līdzšinējai varai un tās nepaveiktajiem darbiem. Politiķis kritizēja valdības nespēju Covid-19 pandēmijas laikā pieņemt patstāvīgus lēmumus, tā vietā gaidot norādes no ārpuses. “Lēmumu pieņemšanā nav analītiskā materiāla par lēmumu sociālajām un ekonomiskajām sekām,” pauda Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro