Lembergs: Katrs skolotājs spiests kļūt par mācību grāmatu sastādītāju un izdevēju

Lai arī nākamajā mācību gadā noslēgsies trīs gadu pārejas periods, kurā tiek ieviesta jaunā mācību pieeja, mācību materiālu joprojām trūkst. Ventspils valstspilsētas domes deputāts Aivars Lembergs uzsver, ka tas ir viens no iemesliem, kāpēc skolotājiem trūkst laika, lai darbus paveiktu vēlamajā kvalitātē.

Pēc viņa teiktā, līdz ar mācību grāmatu trūkumu katrs skolotājs ir spiests kļūt par mācību grāmatu sastādītāju un izdevēju.

Viņš norādīja, ka 1. klasei ir tikai puse no mācību grāmatām, bet otrai pusei nav. Savukārt 11. klasei ir tikai viena mācību grāmata. “Bet kā mācību grāmatām ir 3., 6., 9. un 12. klasei? Neviens nevar atbildēt. Bet cik ir palicis līdz jaunajam mācību gadam? Vai tad tas ir normāli?” savu sašutumu neslēpa Lembergs.

“Ko darīt? Bērnu nelaist skolā? Tas ir milzīgs sasniegums, ka skolās ir mācību grāmatas? Vai tam vajag 10 GB internetu katrai skolai un bērnudārzam? Nevajag. Vajag elementāru kārtību valstī, kuras diemžēl šobrīd nav,” sacīja Lembergs.

To, ka mācību grāmatas trūkst, atzinusi arī izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece, norādot, ka primāri bija nepieciešams domāt par mācību materiālu izstrādi un pieejamību.

Viņa uzsvēra, ka mācību līdzekļu sagatavošanas jautājumā notiek “aktīvs darbs, lai dažādos mācību priekšmetos nodrošinātu jaunu mācību resursu un metodisko līdzekļu pieejamību”.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro