Lembergs: Kravu kritums ostās – skaudras sekas Kariņa valdības rīcībai

2020. gadā Ventspils brīvostā strādājošajos termināļos kopā pārkrauti 12,9 miljoni tonnu kravu, kas ir par 37% mazāk nekā pirms gada, žurnālistus informēja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Linkaits un Bordāns, kuri atbild par transportu, stāsta, ka, lūk, krievi iet prom un visiem slikti. Bet kur tad Tallinā tās kravas rodas? Viņiem ir +7%, bet Klaipēdai +3%, lai gan viņiem ir karojošas attiecības ar Krieviju un Baltkrieviju,” norādīja politiķis.

Turpretī Latvijas ostās pērn pārvadātais kravu apjoms samazinājies par 28%, tai skaitā Rīgas osta pārkrāva 23,687 miljonus tonnu kravu, kas ir par 27,7% mazāk nekā gadu iepriekš, Ventspils ostā kravu apgrozījums samazinājies par 36,9%, bet Liepājas ostā samazinājums ir par 10%, salīdzinot ar 2019. gadu.

“Tas ir pirmais darbības gads, kad ne Rīgas, ne Ventspils brīvostas valdē nav pašvaldību pārstāvju. Tas ir pirmais gads, kad Ventspils brīvostas valdi vada Ģirts Valdis Kristovskis, kurš visiem stāstīja, cik viņš ir ģeniāls vadītājs un cik viņš gudrs, tālredzīgs. Savukārt Linkaits stāstīja, ka tagad nāks kravu jūra; arī jaunais pārvaldnieks solīja debesu brīnumus, bet rezultātu jūs redzat – mīnus 37%,” sacīja Lembergs.

“Tādēļ es varu tikai pateikt tā, kā rakstīja laikraksts “Cīņa”: “Slava lielajam Linkaitam, slava dižajam skolotājam un vadonim Jānim Bordānam, un mums patiesi dārgs ir valdošās koalīcijas darba spars un dižais gars,” ironiski piebilda Lembergs.

Komentāri