Lembergs: Landmanim būs jāatmaksā pilsētai nauda, neatkarīgi no tā, kādus melus par mani viņš izplata

Ventspils pilsētas domes opozīcijas deputātam Aivim Landmanim būs jāatmaksā viņam piederošajam sporta klubam 15 000 eiro no Ventspils domes piešķirtā finansējuma žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot Landmaņa apgalvojumus, ka tieši Ventspils pilsētas domes un tās struktūrvienību pakļaušanās Lembergam arvien vairāk piegriež “skābekli” pilsētai, tai skaitā sportam un basketbola komandai, Ventspils mērs norādīja, ka Landmanis ir ārkārtīgi nīgrs par to, ka Ventspils pilsētas dome piešķīra Landmaņa hokeja klubam “Venta 2002” 250 tūkstošus eiro, nevis prasīto miljonu.

“Tādam summas palielinājumam nebija nekāda pamata. Un šobrīd pret klubu jau ir prasība, jo viņi nav iesnieguši atskaiti par visu piešķirto naudu, līdz ar to viņiem jāatmaksā atpakaļ aptuveni 15 000 eiro,” skaidroja Lembergs.

Viņš uzsvēra, ka Landmanis izplata acīmredzamus melus par viņu un basketbolu. “Es esmu bijis basketbola kluba prezidents 25 gadus, un teikt, ka es šajā laikā esmu basketbolu nogremdējis – to nevienam basketbola draugam iestāstīt nevar,” norādīja Lembergs.

Lembergs norādīja arī uz to, ka basketbola klubs “Ventspils” ir desmitkārtējs Latvijas čempions ar vairākiem tituliem: “Un visus šos gadus, kamēr es biju prezidents, basketbola klubs “Ventspils” bija vadošais klubs.”

Pēc viņa sacītā, basketbola klubam ir grūtāki finansiālie apstākļi citu iemeslu dēļ – pirmkārt, jaunā Ventspils brīvostas pārvaldes valde izlēmusi basketbolu neatbalstīt. “Mani vainot situācijā, ka tā nauda nav iedota, to nevienam nevarat iestāstīt. Landmanis pārāk zemu vērtē ventspilniekus – viņi jau saprot, ka, ja Kristovskis vada brīvostu, tad vajag arī viņam prasīt,” piebilda politiķis.

Otrkārt, ļoti kaitīga sportam, pēc Lemberga sacītā, ir nodokļu reforma: “Finansējums sportam Danas Reiznieces-Ozolas nodokļu reformas dēļ 2019. gadā samazinājās divas reizes. To izjūt visi sporta klubi visā Latvijā, ne tikai basketbola klubs.”

“Basketbola klubs bija noslēdzis līgumu ar brīvostas pārvaldi un tas rēķinājās ar naudu, bet tad pēkšņi brīvostas pārvalde pateica, ka vairāk nefinansēs, un tā rezultātā klubam radās zaudējumi 160 tūkstošu eiro apmērā un to zaudējumu nosedza Ventspils pilsētas dome. Ja tas ir grēks, tad, jā, es biju starp tiem, kas atbalstīja šo lēmumu par finansējuma piešķiršanu, jo es uzskatu, ka mums Ventspilī ir senas basketbola tradīcijas un basketbols kā vadošais sporta veids saglabāsies,” norādīja Lembergs.

Komentāri