Lembergs: Latvija rāda sliktu piemēru visai pasaulei, kā pieņemt likumus, kas balstīti uz melīgu informāciju

Lai arī Latvijas valdība pārņēma kontroli par Ventspils ostu, pamatojoties uz apgalvojumiem, ka Ventspils brīvostas pārvaldē ir augsti korupcijas riski, līdz pat šai dienai šādiem apgalvojumiem nav sniegts pamatojums, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Kad valdība pieņēma šādu lēmumu [par ostu kontroles nodošanu valstij], tajā anotācijā bija rakstīts, ka Ventspils brīvostā pastāv augsti korupcijas riski un arī Saeimas likumu izmaiņu pamatā bija teikts, ka brīvostā ir augsti korupcijas riski, tāpēc no valdes jāmet ārā Ventspils domes pārstāvji,” norādīja politiķis.

Lembergs atgādināja, ka šajā sakarā bija uzrakstījis vēstuli Ministru prezidentam Krišjānim Kariņam (JV) ar aicinājumu informēt par kādiem korupcijas riskiem ir runa. Kariņš šo vēstuli esot pārsūtījis satiksmes ministram Tālim Linkaitam (JKP), kas informāciju nav sniedzis, tāpēc Ventspils pilsētas domes deputāti Linkaitu iesūdzējuši tiesā, kurai tad visbeidzot satiksmes ministrs sniedzis atbildi: “No tās atbildes izriet, ka valdības rīcībā nav nekādu pierādījumu šim apgalvojumam. Viņi saka, ka atbilde jāprasa no amerikāņiem, bet to likuma anotāciju jau rakstīja Latvijas valdība un uz tā pamata Saeima pieņēma likuma izmaiņas.”

“Tā kā turpinās tiesvedība un caur tiesu tiek prasīts oficiāls pamatojums šādiem apgalvojumiem. Mēs jau zinām, ka tādu faktu nav, bet tā, kā viņi tā ierakstīja likumā, tad, lai dod faktus. Tā kā viņi ir nonākuši lielā slazdā. Manuprāt, viņiem vajadzēs atsaukt šo likumu. Jautājums ir sekojošs – ja likums pieņemts uz melīgu informāciju, vai šis likums var būt spēkā? ” komentēja Lembergs.

Lembergs norādīja uz to, lai arī Ventspils brīvostas pārvaldes valde nomainīta ar mērķi uzlabot brīvostas darbību, kura it kā iepriekš esot bijusi slikta, Financial Times pētījums par aizvadīto gadu rāda, ka brīvosta ir bijusi viena no perspektīvākajām ostām pasaulē.

Financial Times grupas daļa fDi Intelligence publicējusi pētījumu “Brīvās ekonomiskās zonas 2020”, saskaņā ar kuru Ventspils brīvosta iekļauta pasaules perspektīvāko brīvo ekonomisko zonu desmitniekā. Ventspils brīvosta par savu 2019. gada darbību saņēmusi otru labāko vērtējumu Eiropas reģionā, nosaukta par labāko vietu lielo nomnieku biznesa attīstībai Eiropā, saņēmusi atzinību par specializāciju IT jomā, kā arī speciālbalvu par viedu attīstības stratēģiju īstenošanu.

“Tā ir radikāla atšķirība no tā novērtējuma, ko brīvostai deva valdība, norādot, ka no Ventspils brīvostas valdes ir jāmet ārā Ventspils pilsētas domes pārstāvji, jo viņi kaitīgi ietekmē brīvostas pārvaldes darbību. Kā redzams, pasaulē vērtējums ir cits,” komentēja Lembergs.

Komentāri