Lembergs: Mani ielika cietumā, bet es tik un tā uzvarēju vēlēšanās. Vai tad neesmu bīstams valdošajai elitei?

Lai mani varētu ielikt cietumā, tika izdomāta absurda motivācija, intervijā raidījumā “No Bullshit Experience ar Andri Kiviču” sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

“Atbilstoši likumam, Eiropas Cilvēktiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijai un Eiropas Cilvēktiesību judikatūrai, lai kādu ieliktu cietumā pirms spēkā stājies notiesājošs spriedums, ir jābūt motivācijai. Pret mani motivācija bija tāda, ka es izvairīšos no tiesas, būdams domes deputāts, proti, ka šis statuss man dod iespēju izvairīties no tiesas. Tad jūs iedomājieties, jūs esat Rīgas domes deputāts, kā var izvairīties ar šo amatu no tiesas?” komentēja politiķis.

“Bet kā mani var nelikt cietumā? Ielika Rīgas Centrālcietumā, pašvaldības vēlēšanās piedalīties es nevarēju, es tiku zākāts par noziedznieku, kaut gan man nebija notiesājošs spriedums, un kāds bija rezultāts? Es uzvarēju vēlēšanās, atrodoties cietumā,” uzsvēra Lembergs.

Viņš pauda, ka “viņi cerēja, ka cietumā es salūzīšu.”: “Bet cilvēki ir gudri – viņi jūt, ka nav taisnīgi. Cilvēku vairākums to jūt un to novērtē, un tas ir pats jaukākais. Man ļoti bieži nāk cilvēki klāt uz ielas un uzmundrina – tas ir vairāk nekā simts ordeņi.”

“Latvijā tiesiskums tiek šķirots,” uzsvēra Lembergs, skaidrojot, ka “faktiski jebkura līmeņa viena daļa no tiesām ir politiskas, arī Eiropas Cilvēktiesību tiesa ir politiska, jo ja jūs būsiet no Baltkrievijas vai Krievijas, jūsu lietu izskatīs bez rindas, bet, ja jūs būsiet no Latvijas, tad jūsu lietu skatīs no Latvijas valdības atsūtīti cilvēki un aizstāvēs Latvijas valdības intereses. Jūs, piemēram, sūdzaties par valsti, bet valsts ir aizsūtījusi savu cilvēku, kas skata jūsu sūdzību. Uz ko jūs varat cerēt? Uz neko.”

Lembergs norādīja, ka pret viņu tika veikts politiskais pasūtījums, jo viņš ir politiski bīstams valdošajai elitei ar savu neatkarīgu domāšanu un skatu.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro