Lembergs: Objektīva izmeklēšana saistībā ar Rebenoka slepkavību ir maz ticama

Ņemot vērā, ka anti kampaņu pret zvērinātu advokātu Pāvelu Rebenoku izvērsa gan premjerministrs Krišjānis Kariņš (JV), gan tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP), maz ticams, ka Rebenoka slepkavība tiks atklāta, žurnālistiem pauda Ventspils mērs Aivars Lembergs.

Komentējot tieslietu ministra Jāņa Bordāna apgalvojumus, ka advokāta Pāvela Rebenoka slepkavība ir signāls valstij par nepieciešamību pievērst attiecīgu uzmanību sabiedriskajai drošībai, Lembergs norādīja, ka Bordāns pateiks jebko, lai novērstu uzmanību no sevis.

Viņš aicināja atcerēties to, ka pret Rebenoku plašu anti kampaņu izvērsa tieši premjerministrs Krišjānis Kariņš, tieslietu ministrs Jānis Bordāns un Jaunā konservatīvā partija. Pēc Lemberga sacītā, šī kampaņa bija pilnīgi nemotivēta: “Šis viņa toksiskums tika ārkārtīgi kultivēts. Jautājums – kāpēc? Ko viņš tādu bija izdarījis, ka no viņa bija tik naidīga attieksme, pirmkārt, no JKP?”

Tāpat politiķis norādīja uz to, ka tad, kad Pāvela Rebenoka draugs, zvērināts advokāts Mārtiņš Krieķis, pieminēja, ka tā ir pasūtījuma slepkavība, kas saistās ar Jurašu un Bordānu, tas saliek kopā anti-kampaņu un slepkavību. “Rebenoka problēma bija kaut kāds viņa konflikts, bet tas nav tiesisks vai politisks, bet saimniecisks konflikts, kur ir Jurašs un Bordāns no vienas puses un Rebenoks un droši vien vēl kādi cilvēki no otras, un tas rezultāts ir pasūtījuma slepkavība,” uzsvēra Lembergs.

“Šobrīd, tā kā pret Rebenoku bija premjers un arī tieslietu ministrs, skaidrs, ka objektīva izmeklēšana nevar būt un tā lieta tiks norakstīta, un pasūtītājs netiks atklāts, jo viņš turpat priekšniekos “staigā”,” pauda Lembergs. Tāpat viņš norādīja: “Protams, es neko apgalvot nevaru, bet tādas runas advokātu aprindās ir.”


Pēc Lemberga domām, Jurašs un Bordāns ir spējīgi uz jebko: “Ja viņi var aizbraukt uz ASV, lai ieviestu sankcijas pret Latvijas valstij piederošo ostu un tādā veidā iezāģētu Latvijai un Ventspilij, tad kāda problēma aizbraukt un pasūtīt tepat uz Lietuvu? Bet varbūt es kļūdos.”

Kā zināms, septembra beigās tika nogalināts zvērināts advokāts un bijušā ekonomikas ministra Ralfa Nemiro (”KPV LV”), kas atstāja amatu pēc tam, kad zaudēja pielaidi valsts noslēpumam, padomnieks Pāvels Rebenoks.

Komentāri