Lembergs par karu Ukrainā: Ultimatīva pieeja nedos labu rezultātu

Pasaulei vajag pielikt visas pūles, lai karš Ukrainā beigtos, intervijā “Ventas Balss” sacīja partijas “Latvijai un Ventspilij” valdes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Kad sākās karš Ukrainā, uzreiz pateicu, ka karš jāpārtrauc un jāpāriet pie sarunām. Tūlīt būs pagājuši divi gadi. Daudzu miljonu cilvēku dzīvēs ir notikušas traģēdijas, daudzi zaudējuši savus tuviniekus. Man neizskatās, ka Ukraina šogad uzvarēs,” pauda Lembergs.

Viņaprāt, pasaulei vajag pielikt visas pūles, lai pārtrauktu karu un apsēstos pie sarunu galda.

“Man liekas, ultimatīva pieeja nedos labu rezultātu. Protams, es saprotu ukraiņus, ka viņi vēlas atbrīvot okupētās teritorijas, tas ir pats par sevi saprotams. Ukraiņiem ir jāaizstāvas, jo viņi ir agresijas upuri,” piebilda Lembergs.

Kā jau iepriekš pauda Lembergs, galvenais ir pārtraukt karu un sēsties pie sarunu galda.

“Krievijas prezidents Vladimirs Putins ar pirmo sekundi kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā, ja raugāmies pēc būtības, šo karu ir zaudējis. Es nerunāju par militāru iznākumu. Karš ir mainījis un turpina mainīt ģeopolitisko situāciju, ne tikai reģionālā, ar to domājot Centrālo un Austrumeiropu, bet arī globālā pasaules mērogā. Ļoti uzmanīgi ir jāseko notikumiem austrumos – attiecībām starp Ķīnu no vienas puses un Taivānu, Japānu, Dienvidkoreju un Amerikas Savienotajām Valstīm no otras. Mana pozīcija saskan ar Romas pāvesta Ziemassvētku uzrunā pausto – karš ir jāpārtrauc, vajadzīgas ir miera sarunas. Diemžēl Krievija ir kodollielvalsts un konflikts var pārvērsties reģionālā kodolkarā, kurš sekundes laikā var pāraugt globālā. Protams, es ļoti ceru, ka tas tā nebūs, jo tas ārkārtīgi lielā mērā skartu arī Latviju un katru no mums personīgi,” sacīja Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro