Lembergs plānu vakcinēt 80% no Latvijas iedzīvotājiem dēvē par utopisku

Veselības ministrijas plāns vakcinēt 80% no Latvijas iedzīvotājiem ir utopisks, uzskata Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Vai tik daudz iedzīvotāju izteiks vēlmi vakcinēties? Es tam neticu. Mēs zinām, ka viena daļa mediķu jau ir noskaņoti skeptiski, ko tad gaidīt no tiem, kas no medicīnas neko nesaprot un klausās tikai tajā, ko viens vai otrs runā? Tā ir liela utopija,” žurnālistiem norādīja Lembergs.

Vienlaikus viņš pauda viedokli, ka šāds mērķis nav sasniedzams arī dēļ lēnajiem vakcinācijas tempiem.

“Tas vakcinācijas temps ir ārkārtīgi zems. Tas ir precīzs rādītājs tam, kā mūsu valsts vadītāji strādā un nevajag nogrūst atbildību uz vienu ministru – ir ārkārtējā situācija, kara stāvoklis un par to atbild kara vadonis, šajā gadījumā tas ir Kariņš un Valsts prezidents,” sacīja Lembergs.

Salīdzinot vakcinācijas tempu Latvijā ar vakcinācijas tempu pasaulē, viņš norādīja, ka Latvija tālu atpaliek no citām valstīm.

“Līderis starp valstīm rūpēs par savu cilvēku veselību ir Izraēla, kas ir nesalīdzināmi priekšā visiem pārējiem. Otra ir Apvienotā Karaliste, bet trešie – ASV. Ja salīdzinām Baltijas valstis, tad Lietuvā ir 2200 vakcinēti, Igaunijā – 1700, bet Latvijā nepilns tūkstotis. Latvija totāli atpaliek pat no saviem kaimiņiem, kaut gan arī kaimiņu rādītāji ir stipri nožēlojami,” sacīja Lembergs.

Komentāri