Lembergs: Putina ultimātiem nav nekāda sakara ar veselo saprātu

Krievijas karš pret Ukrainu ir ietekmējis pasaules domas par šo valsti – lai to izlabotu, būs vajadzīgi vairāki gadi, intervijā raidījumā “No Bullshit Experience ar Andri Kiviču” sacīja Ventspils pilsētas domes deputāts Aivars Lembergs.

“Krievija šo karu ir zaudējusi ar pirmo sekundi. Es netaisos spriest par militāriem rezultātiem, bet Putins un Krievija to karu ir zaudējuši, jo tas iecirtīs lielu robu priekšstatā par Krieviju, priekšstatā par Krieviju visā pasaulē, it īpaši Eiropā. Lai to situāciju labotu būs vajadzīgi daudzi gadi, kā arī konsekventa un pozitīva politika,” sacīja Lembergs.

Viņš norādīja, ka viens no Putina ultimātiem bija tāds, ka NATO ir jāatgriežas 1997. gada robežās, kas nozīmē, ka arī Baltijas valstis, ieskaitot Latviju, nedrīkst būt NATO. “Un es nekādi nevarēju saprast, kā viņš domā šo rezultātu sasniegt, jo rietumu reakcija bija viennozīmīga. Es viņu nesaprotu. Ar tādu karu panākt NATO 1997. gada robežās es neredzu. [..] Es tur neredzu veselo saprātu. Nevienu no mērķiem, ko viņš ir nospraudis, tādā veidā sasniegt nevar,” uzsvēra Lembergs.

Vienlaikus viņš atzina, ka neredz kā tāda kodolvalsts kā Krievija var karu zaudēt: “Līdz ar to man ir lielas bažas, ka šis karš beigsies ar kodolkaru, kas nozīmē, ka mēs šo karu izjutīsim vēl vairāk kā šobrīd. Tas, kas notiek Ukrainā, ir drausmīgi traģēdija, bet es nestādos priekšā, ka kodolvalsts Krievija pateiks, ka ir zaudējusi karu. Man ir ļoti slikta sajūta.”

Tāpat viņš norādīja, ka viņu pārsteidz tas, ka Eiropa ātrāk nerunāja par Ukrainas iekļaušanu NATO, kaut gan Ukraina jau sen bija izteikusi šādu vēlmi, kā arī tehnika, ko Eiropa piegādā Ukrainai, neesot pati modernākā. “Es tur mazliet saskatu divkosību,” piebilda Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro