Lembergs: Re:Baltica kārtējo reizi publiskojusi tikai to informāciju, kas atbilst pasūtītajam rezultātam

“Re:Baltica” publisko tikai to informāciju un datus, kas atbilst pasūtītajam satura rezultātam, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Žurnāliste Indra Sprance no Re:Baltica taisīja valsts radio raidījumu par ostu pārvaldes reformu un viņa man atsūtīja jautājumus. Uz jautājumu, kā vērtējat sagatavotos ostu likuma grozījumus, es viņai aizsūtīju savu prezentāciju, ar kuru jau iepazīstināju preses konferencē, kur būtiska uzmanība tika pievērsta tam, ka uz šī gada vasaru bija jābūt valdības informatīvam ziņojumam, kas analizē tagadējā ostu modeļa plusus un mīnusus un tad piedāvā kaut ko jaunu, ja var pamatot, ka tas jaunais ir labāks par esošo. Tāds ziņojums valdībā nav iesniegts, un likuma prasības nav izpildītas. Kā jūs domājat, Sprance par to runāja? Nerunāja,” komentēja Lembergs.

Vienlaikus politiķis norādīja uz to, ka par to “runā ne tikai Lembergs, bet arī Ārvalstu investoru padome, kura tiek vērtēta kā daudz nozīmīgāka, nekā vietējās uzņēmumu organizācijas.”

“Arī pārējie mani argumenti netika pieminēti, jo tie nebija atbilstoši žurnālistes pasūtītajam rezultātam. Rezultātam vajadzēja būt, un viņa to arī visu laiku bazūnēja, ka vajag mainīt ostas modeli un, ja to nedarīs, tad būs slikti, bet to, kāpēc vajag mainīt, to viņa nevarēja pateikt,” turpināja Lembergs.

Arī uz jautājumu, kas tur slikts, ja kapitālsabiedrības vadībā nonāktu konkursa kārtībā izvēli profesionāļi, nevis politiski ieliktas personas, Lemberga atbilde neesot izmantota. “Jautājumā jau ir iekļauts, ka mana pozīcija ir tāda – slikti, ka kapitālsabiedrības vada profesionāļi. No kurienes viņa ņēma tādu manu pozīciju? Sprance no Re:Baltica izplata fake ziņu. Es nekad neesmu teicis, ka kādā vadībā vajadzētu būt neprofesionāļiem, bet politiski ieliktām personām bez profesionālas pieredzes. Mana pozīcija tāda nav, un es viņai atbildēju – Ventspils pilsētas domes darbiniekus Ventspils pilsētas domē un tās kapitālsabiedrībās izvēlas pēc pretendenta profesionalitātes kritērijiem konkursa kārtībā,” turpināja politiķis.

Kā piemēru savā atbildē viņš minēja bijušo Ventspils brīvostas pārvaldes pārvaldnieku Imantu Sarmuli, kurš ir pasaules klases profesionālis ostu pārvaldībā un transporta nozarē. Salīdzinot ar tagadējo Ventspils brīvostas pārvaldes vadītāju, kuram nav ne profesionālās izglītības, ne pieredzes ostu pārvaldībā un kurš pieņemts darbā politiski, bez konkursa.

Tāpat Lembergs norādīja, ka šobrīd Bordāns, Jurašs un Linkaits darbiniekus izvēlas pēc politiskajiem principiem, dalot ietekmi ar vadošo politisko spēku pārstāvjiem.

“Domājat, viņa manu atbildi ielika savā raidījumā? Re:Baltica un Sprance, protams, neielika, tādēļ lai dzīvo dižais Bordāns mūžīgi mūžam, āmen!” ironiski piebilda Lembergs.

Komentāri