Lembergs: Rīga sevi uztver kā valdības mazo koalīciju

Jaunā Rīgas domes vadība cer, ka esošā valdība tiem iedos miljardus, žurnālistiem norādīja Ventspils mērs Aivars Lembergs.

“Rīga sevi uztver kā valdības mazo koalīciju. Viņi uztver, ka valdība ir piedeva pie Rīgas. Viņi cer, ka dabūs kādus miljardus pa tiešo, līdz ar to uz viņiem [nodokļu izmaiņas] nekādu iespaidu neatstāj. Potenciālajai Rīgas vadībai tāda ir tā cerība. Vai tas tā iznāks, redzēsim,” sacīja Lembergs.

“Es ceru, ka pēc vēlēšanām pašvaldību būs mazāk un tās būs kaujinieciskākas,” piebilda politiķis.

Vienlaikus Valsts prezidents Egils Levits esot virzījis likumu, kur pagastiem un pilsētām būs sava vēlēta pārvalde. “Līdz ar to Latvijā pēc gada būs tik daudz pašvaldību, kā bija padomju laikā, un vēl vairāk. Tas būs visu laiku rekords,” norādīja Lembergs, turpinot, ka, ja ņem Rīgas mikrorajonus, tad tās būs 55 jaunas pašvaldības.

Pēc viņa sacītā, tādējādi valdība demonstrē, ka neatzīst pašvaldību jēdzienu pēc būtības. “Kariņš, kas ir Amerikas pilsonis, pēc savas pārliecības ir dziļš boļševiks,” piebilda Lembergs.

Kā zināms, mainoties iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) ieņēmumu sadalījumam starp pašvaldību un valsts budžetu, paredzams, ka pašvaldības zaudēs aptuveni 104 miljonus eiro.

Tāpat arī zināms, ka Finanšu ministrija jaunajā nodokļu izmaiņu piedāvājumā rosina no 2021. gada mainīt IIN pārdali pašvaldību budžetam no pašreizējiem 80% uz 75%, bet valsts pamatbudžetam no pašreizējiem 20% uz 25%.

Komentāri