Lembergs: Šobrīd ir izpildīta Bordāna neslēpta prasība – Lembergu cietumā

Tieslietu ministrs Jānis Bordāns (JKP) ir atcēlis Latvijas Satversmes 92. pantu par manām tiesībām uz aizstāvību, norādījis Ventspils mērs Aivars Lembergs, kurš jau mēnesi atrodas apcietinājumā.

Kā zināms, pilnais spriedums t.s. Lemberga krimināllietā būs pieejams šā gada 22. jūnijā. Tad arī būs zināma motivācija, kāpēc Lembergam piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Lembergs gan žurnālistiem atgādina, ka viņam spēkā nav stājies notiesājošs spriedums, kas, pēc viņa domām, liecina par to, ka viņš cietumā atrodas, jo ir opozīcijā Kariņa-Bordāna valdībai: “Ir izpildīts valdošās koalīcijas faktiskā līdera Bordāna neslēpta prasība – Lembergu cietumā.”

“Opozīcija jāsakauj nevis vēlēšanās, bet cietumā. Vēl vairāk, pēc Bordāna prasības man liegta iespēja klātienē tikties ar maniem aizstāvjiem. Tātad Bordāns ir atcēlis Latvijas Satvermes 92. pantu par manām tiesībām uz aizstāvību. Vai pret Latvijas valdību, pret Bordānu būs Eiropas Savienības un ASV sankcijas? Nē, nebūs! Lembergs taču opozīcijā “savējiem” un tāpēc “savējie” var darīt, ko grib,” norādīja Lembergs.

Politiķis piebilda, ka kaimiņi Krievijā un Baltkrievijā var mācīties no Latvijas demokrātiju.

Lembergs jau vairākkārt ir paudis viedokli, ka viņa apcietinājumam nav nekāda tiesiska pamata. “Kāpēc mani jāiespundē cietumā, to Rīgas apgabaltiesa nepamato ne ar likuma pantu, ne ar kādiem faktiskiem apstākļiem. Kāpēc? Tiesai savu lēmumu jāpamato. Pamatojuma vienkārši nav, jo vienkārši nav. Politžurnālisti prāto – Lembergs aizmukšot. Tam var noticēt tikai tāds, kurš nedraudzējas ar galvu,” izteicies Ventspils mērs.

Komentāri