Lembergs uzskatāmi parāda kā Ventspils brīvostas pārvalde diskreditē visu valdību

Drīz būs pagājis gads kopš Ventspils brīvostas pārvaldi vada premjera Krišjāņa Kariņa valdības izvirzītie pārstāvji. Pēc Ventspils mēra Aivara Lemberga sacītā, Ventspils brīvostas valdes darbība šobrīd atklāti diskreditē visu Latvijas valdības darbu.

Kā zināms, pērnā gada beigās Saeima steigā pieņēma grozījumus likumā par ostām, nosakot, ka turpmāk brīvostas valdē ir četri valdes locekļi – ekonomikas ministra, finanšu ministra, satiksmes ministra un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra izvirzīti pārstāvji, kurus amatā ieceļ un no amata atbrīvo Ministru kabinets.

Nepilna gada laikā brīvostas valde paspējusi sastrādāt daudz. Tā, piemēram, pēc Lemberga sacītā, Ventspils brīvostas valde vēršas ne tikai pret Latvijas ekonomiku un transporta nozari, bet arī pret Latvijas kultūrvēsturiskā mantojuma saglābšanu.

“Ventspils brīvostas pārvalde ar Kristovski priekšgalā pieņēma lēmumu pārdot un iznīcināt nacionālo kultūrvēsturisko mantojumu. Es domāju, ka viņi ar tādu lēmumu diskreditē, pirmkārt, brīvostas pārvaldi, otrkārt, diskreditē brīvostas valdi, un, treškārt, viņi diskreditē Ministru kabinetu un četrus ministrus, kuri ir virzījuši savus pārstāvjus darbam Ventspils brīvostas valdē,” ass savos izteikumos bija Lembergs.

Tāpat jaunā vadība pieņēma lēmumu nebūvēt jaunu industriālo ēku, kura jau bija saņēmusi Eiropas Savienības atbalstu un atlika vien noslēgt līgumu: “Es uzskatu, ka tas lēmums diskreditē Latvijas valdību un šos četrus ministrus, kas ir sūtījuši šos cilvēkus darbam Ventspils brīvostas valdē.”

“Arī tas, ka, lai ievilktu gaismas kabeli esošā kanalizācijā priekš bērnudārzā un par to paprasa maksāt vecākiem – arī tas, es uzskatu, diskreditē Ventspils brīvostas pārvaldi un valdību, kura viņus tur ir ielikusi. Tāpat es uzskatu, ka viņi diskreditē valdību, būtiski kavējot rūpnieciskās ēkas būvniecības termiņus, kādi bija noteikti sākotnējā līgumā starp Baltkrievijas investoriem un Ventspils brīvostas pārvaldi laikā, kad mēs [Ventspils pilsētas domes deputāti] bijām Ventspils brīvostas valdes vadītāji,” turpināja politiķis, piebilstot, ka šis saraksts būtu papildināms vēl ar daudz, ko citu.

Lemberga ieskatā, Ventspils brīvostas pārvaldes un valdes darbība ir klaji diskreditējoša valdībai. Tās rīcības rezultātā šogad Ventspils ostā kravu apgrozības kritums ir bijis 42%.

Komentāri