Lembergs: Vakcinācija jau sākta, bet paša vakcinācijas plāna vēl nav

Lai arī par Covid-19 situāciju zināms jau gandrīz gadu, vakcinācijas plāna Latvijai joprojām nav, žurnālistiem sacīja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs.

“Kāds kreņķis premjeram Kariņam un vicepremjeram Bordānam – vakcinācija sākta pagājušajā gadā, bet jaunajā 2021. gadā aizvien nav vakcinācijas plāna,” uzsvēra Lembergs.

“Kāpēc tāds jautājums nebija pagājušajā gadā? Piemēram, 1. decembrī vai vismaz 15. decembrī? Nebija zināms, ka būs vakcinācija? Visa pasaule tam gatavojās. Latvija nogulēja,” turpināja politiķis. Pēc Lemberga sacītā, vainīgos Kariņš un Bordāns atrast prot, bet uzņemties atbildību par to, ka vakcinācijas plāna nav, neprot: “Plāna nav – izcila valdība.”

Tāpat politiķis asi kritizēja to, ka Latvija šobrīd atstāta bez veselības ministra: “Latvijā ir ārkārtas situācija. Kariņš to nezina? Bordāns to nezina? Vai arī viņi ir vienkārši nekompetenti un bezatbildīgi?”

Jau vēstīts, ka Ministru prezidents Krišjānis Kariņš izteicis neuzticību veselības ministrei Ilzei Viņķelei, tādējādi paužot neapmierinātību saistībā ar pārāk neskaidro vakcinācijas pieejamības plānu.

“Nav saprotams, kurš pieņēmis lēmumu, uz kurām vakcīnām Latvijai pieteikties un uz kurām nē. Piemēram, tika piedāvāta iespēja papildus pieteikties uz “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnām, un, tikai iejaucoties valdībai, vēl 100 000 devas tika nopirktas,” norādījis Kariņš.

Komentāri