Lembergs: Valdībai pirmajā vietā būtu jāliek Latvija un tās intereses

Ventspils domes deputāts Aivars Lembergs atzina, ka šajā laikā, kad notiek karš Ukrainā un tas ietekmē arī Latvijas tautsaimniecību, viņš nejūt Latvijas valdības rūpes par tautu.

“Man šķiet, ka saistībā ar šo karu un tā sekām, Latvijas valdībai jau vajadzēja izstrādāt rīcības plānu kompleksai tautsaimniecības restrukturizācijai un palīdzībai, lai kara seku kaitējums Latvijas tautai būtu pēc iespējas mazāks. Ir daudz kareivīgu paziņojumu, bet es nejūtu rūpes par Latviju, lai kara sekas būtu mazākas,” uzsvēra Lembergs.

Viņš aicināja valdību un Valsts prezidentu Egilu Levitu tomēr pirmajā vietā likt Latviju, tautu un tās intereses, tai skaitā labklājības intereses. “Protams, arī drošības intereses, tai skaitā enerģētikas intereses,” piebilda politiķis.

“Latvijai jāparāda gudrība un izveicība. Ja nav darbu, tad es ceru, ka vismaz ir kādas domas. Turēsim īkšķus, lai karš Ukrainā pēc iespējas ātrāk beidzas,” norādīja Lembergs.

Tāpat viņš uzsvēra, ka tad, kad valdībai bija iespēja, tā nestrādāja Latvijas enerģētiskās neatkarības interesēs: “Latvijas vadītāji – tie, kas ir pie varas tagad un bija pie varas vēl nesen, – ir faktiski sabotējuši iespēju izveidot Latvijai savu sašķidrinātās gāzes termināli, lai tā būtu neatkarīga no Krievijas. Šobrīd visi tēlo milzīgus Latvijas patriotus, sakot, ka viņi to vien dara, kā domā un rūpējas par Latviju tagad un nākotnē. Es uzskatu, ka šādas rūpes ir jāpierāda ar faktiskiem darbiem.”

Pēc viņa teiktā, 2010. gada novembrī Ventspils brīvostas valde pieņēma lēmumu virzīt Ministru kabinetam izskatīšanai jautājumu par sašķidrinātās dabasgāzes termināla izveidi Ventspils brīvostas teritorijā, bet valdība šo jautājumu “noairēja”.

“Līdz ar to ir jautājums – kāpēc tolaik premjers Dombrovskis, valdošās partijas vadītājs Zatlers, pēc tam Straujumas valdība, Kučinska valdība un tagad Kariņa valdība šos vienpadsmit gadus šo jautājumu par Latvijas neatkarību no Krievijas gāzes, par Latvijas drošībai izšķiroši svarīgu jautājumu, nerisināja? Tad, kad viņi kliedz, ka viņi ir milzīgi Latvijas patrioti, vienmēr viņiem vajag uzstādīt šo jautājumu – kāpēc viņi nerūpējās par Latvijas enerģētisko neatkarību no Krievijas? Kāpēc viņi nerealizēja tās idejas un ierosinājumus, ko, tai skaitā es, virzīju skatīšanai pie Valsts prezidenta un Ministru prezidentiem? Tāds ir vienkāršs jautājums – kāpēc viņi nestrādāja Latvijas enerģētiskās neatkarības interesēs?” komentēja Lembergs.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro