Lembergs: Ventspilij ir jāturpina cīnīties par savu vietu zem saules

Ja pirms 20 gadiem Ventspilī netiktu attīstīta apstrādājošā rūpniecība, tad šobrīd mēs piedzīvo krahu, intervijā laikrakstam “Ventas Balss” sacīja Ventspils domes politiķis Aivars Lembergs.

“Ventspilij ir jāturpina cīnīties par savu vietu zem saules. Man ir patiess prieks un gandarījums, ka 90. gadu beigās es biju tas, kas uzstāja, ka Ventspilī, paralēli transporta nozarei, ir jāattīsta apstrādājošā rūpniecība. Tas līdzsvaroja mantoto vienas – transporta – nozares dominanti. Ja mēs to nebūtu darījuši šos gandrīz 20 gadus, tad šobrīd būtu krahs,” sacīja Lembergs.

Pēc viņa teiktā, lai arī juridiski Ventspils brīvostas pārvalde vēl nav likvidēta, faktiski tas jau ir noticis, jo tā nedarbojas vairs kā reģionālās attīstības dzinējspēks.

“Kristovskis kā brīvostas valdes vadītājs darbojas pret Ventspils attīstību – piemēram, brīvosta atteicās no jaunas rūpnieciskās ēkas būvniecības projekta, kurā jau bija iedalīti 1,5 miljoni Eiropas Savienības dāvātas naudas! Tā ir milzīga problēma,” uzsvēra politiķis.

Savukārt runājot par jaunās valdības plāniem pārskatīt ostu reformu, viņš uzsvēra: “Viņi uzskatīja, ka reforma ir nepareiza. Tagad mainījies ir vien tas, ka viņiem spīd kādi amati. Jautājums ir, vai viņi savus principus nodos ministru krēslu vai, piemēram, Tavara gadījumā, frakcijas vadītāja amata dēļ. Tomēr jau redzam, ka viņu retorika mainās no reforma nav pareiza uz reforma jāuzlabo, turklāt jāuzlabo nevis attiecībā uz visiem, bet tikai uz Rīgu, uz Ventspili – ne. Kad būs valdības deklarācija, redzēsim, kas par šo tēmu būs ierakstīts. Kariņš kā premjers bija šo neveiksmīgo reformu simbols. Redzēsim, vai kažoku mainīs Kariņš, Jaunā Vienotība un Nacionālā apvienība vai arī Zaļā partija un Liepājas partija. Vienam no viņiem jānodemostrē hameleonisks salto mortale cirka numurs. Redzēsim.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro