Lems par iespēju lūgt atbrīvot no apcietinājuma Lembergu

Tuvāko dienu laikā plānots lemt, vai saistībā ar politiķa Aivara Lemberga ievietošanu cietumu slimnīcā Olainē Covid-19 dēļ lūgt mainīt viņam noteikto drošības līdzekli, atbrīvojot no apcietinājuma, pavēstīja Lemberga aizstāvis Māris Grudulis.

Kā zināms, dienu pēc tam, kad Lembergam tika apstiprināta saslimšana ar Covid-19, viņš no Rīgas Centrālcietuma tika pārvests uz Cietumu slimnīcu Olainē.

“Neskatoties uz to, ka Aivars Lembergs ir jau vairākus mēnešus regulāri lūdzis nodrošināt viņam balstvakcīnu, kā arī viņa aizstāvji ir attiecīgu lūgumu iesnieguši Rīgas Centrālcietumam, šie iesniegumi ir tikuši vienkārši ignorēti,” norādīja Grudulis.

Pēc viņa teiktā, jau vairāk kā 9 mēnešus Aivars Lembergs atrodas apcietinājumā, nesaņem nepieciešamo ārstēšanu, kā dēļ ir pakļauts nemitīgām sāpēm un ciešanām. Tagad tam ir pievienojies arī Covid-19.

Lai arī LR Satversmes 95. pants paredz, ka spīdzināšana, citāda cietsirdīga vai cieņu pazemojoša izturēšanās pret cilvēku ir aizliegta, attiecībā uz valdošajai koalīcijai opozīcijā esošo politiķi Aivaru Lembergu šī norma nedarbojas.

Pēc Gruduļa teiktā, tuvākajās dienās plānots pieņemt lēmumu, vai lūgt Lemberga atbrīvošanu no apcietinājuma, nosakot citu drošības līdzekli.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro