Līdz šim konstatēti vairāk nekā 1300 pārkāpumi, kas saistīti ar sankcijām pakļauto preču kontroli

Līdz šim konstatēti vairāk nekā 1300 pārkāpumi, kas saistīti ar sankcionēto preču veidu ievešanu un izvešanu, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” atzina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) vadītāja Ieva Jaunzeme.

“Līdz šai dienai konstatēti vairāk nekā 1300 pārkāpumi. Vēl viens būtisks pārkāpumu veids, ko kontrolējam – ES ieviesusi arī skaidras naudas izvešanas ierobežojumu – konstatēti 72 gadījumi, kad ir bijuši mēģinājumi to darīt. Ir 37 kodi, kurus nedrīkst ievest un izvest. No Krievijas un Baltkrievijas nevar vest preces, kas dod viņiem ienākumus – kokmateriāli, ogles, bet tajā virzienā nedrīkst vest tādas lietas, kas var stiprināt viņu militāro spēju – viss saistīts ar elektroniku u.c.,” sacīja Jaunzeme.

Pēc viņas teiktā, ir ierosināti vairāk nekā 30 kriminālprocesi: “Viņi cenšas apiet šo sankciju režīmu, mainot preču kodus. Neuzskatām, ka tā ir nejaušība.”

“Vispārsteidzošākais bija pagājušajā nedēļā. Labi, ka mūsu muitai ir spēja atklāt šo visu. Sākotnēji domāja, ka tā ir sankcijas prece, jo tie bija kokmateriāli no Krievijas, bet izrādījās, ka tie ir pilni ar cigaretēm. Cilvēki ir slēpuši kontrabandu sankcijas precē,” atzina Jaunzeme.

Savukārt runājot par situāciju nodokļos, Jaunzeme norādīja: “Vēl joprojām ir ļoti pozitīva tendence darbaspēka nodokļos. Tie pildās 15% virs plāna. Arī sociālās apdrošināšanas iemaksas pildās. PVN liels pieaugums šobrīd nav un vēl sliktāka situācija šobrīd sāk veidoties akcīzē. Taupības pasākumi, protams, atstāj iespaidu.”

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro