Muižniece: Sociālo partneru komentāri par pedagogu piemaksām nav pamatoti

Šodien, 21. decembrī, publiskajā telpā izskanējusī informācija, ka Izglītības un zinātnes ministrija neesot politiski pieteikusi vienreizējās piemaksas pedagogiem un skolotāju palīgiem par darbu pandēmijas apstākļos, nav pamatota un neatbilst patiesībai.

Izglītības un zinātnes ministre iepriekš publiskajā telpā vairākkārt paudusi, ka šādas piemaksas tikšot gatavotas un virzītas, tostarp jau 28. oktobra finanšu ministra vadītajā grupā “Covid-19 radīto ekonomisko seku operatīvai novēršanai uzņēmējdarbībā un nodarbināto atbalstam” tika pieteikts komplekss plānoto atbalsta mehānismu kopums izglītības sektoram Covid-19 sakarā, tai skaitā plānotais atbalsts pedagogiem. Pirmais solis, kas jau pieņemts Ministru kabinetā un Saeimā, ir izpildīts – piemaksas skolām par darbu Covid-19 apstākļos. Šobrīd notiek t.s. otrās kārtas atbalsta mehānismu sagatavošana, kas ietver atbalstu arī pedagogiem, kas strādā paaugstinātas noslodzes apstākļos.

Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece norāda: “Raugoties nākotnē, aicinām partnerus būt konstruktīvākiem un iedziļināties jautājumā, lai rezultāts būtu uz pedagogu interesēm vērsts. Komentējot partneru pausto, jāuzsver, ka tas neatbilst patiesībai, turklāt būtu vērtīgi nodalīt profesionālās un politiskās organizācijas un to kompetences. IZM ir veikusi būtisku darbu, lai identificētu, ar kādiem izaicinājumiem saskaras pedagogi, piemēram, nepieciešamību aizvietot saslimušos kolēģus, testu veikšanas procedūrām u.tml., kā arī strādā pie atbalsta nodrošināšanas un turpinās to darīt.”

Arī vakar, 20. decembrī, notika atkārtota tikšanās starp IZM un sociālajiem partneriem, tostarp, Latvijas izglītības vadītāju asociāciju un Latvijas Pašvaldību savienību, lai pārrunātu paveikto un plānoto šajā jomā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro