Mūrniece: Hibrīdapdraudējums uz Latvijas-Baltkrievijas robežas palielinās

Jāmeklē jauni veidi, kā sakārtot austrumu robežu, LTV raidījumā “Rīta Panorāma” norādīja aizsardzības ministre Ināra Mūrniece.

“Hibrīdapdraudējums uz robežas palielinās un šie dati ir ļoti nopietni. Tāpēc mūsu reakcija ir bijusi ļoti ātra. Tikko šis apdraudējums ir palielinājies, mēs esam trīskāršojuši Bruņoto spēku atbalstu mūsu robežsargiem,” sacīja Mūrniece.

Viņa norādīja: “Mēs esam palielinājuši Bruņoto spēku, karavīru, zemessargu klātbūtni austrumu pierobežā. Nākamā mēneša sākumā notiks militārās mācības “Namejs”, kas plānotas visā Latvijas teritorijā, bet īpaši scenāriji plānoti Latvijas austrumu pusē.”

Tāpat viņa norādīja, ka uzdevums, kas ir jāveic raiti, neatliekami, – tā ir austrumu robežas sakārtošana: “Valdības ir šo jautājumu atlikušas, muļļājušas, nav risinājušas. Tas ir pārāk birokratizēti. Jāmeklē jauni veidi, kā robežu sakārtot. Arī AM, NBS piedāvās savus papildu risinājumus.”

Kā zināms, no 15. augusta Valsts robežsardze papildus mobilizējusi dienestā esošos robežsargus ārējās valsts robežas apsardzībai, ņemot vērā strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas–Baltkrievijas robežas.

Šāds lēmums pieņemts sakarā ar strauji pieaugušo hibrīdapdraudējumu uz Latvijas – Baltkrievijas valsts robežas, kad konstatēti vairāku cilvēku mēģinājumi nelikumīgi šķērsot Latvijas – Baltkrievijas valsts robežu, kā arī ar pastiprinātu Baltkrievijas varas iestāžu iesaistīšanos nelegālo imigrantu plūsmas organizēšanā un riska informāciju, kas liecina par iespējamu hibrīdapdraudējuma pieaugumu.

Uz doto brīdi Valsts robežsardzes amatpersonām tiek pārtraukts piešķirt ikgadējos atvaļinājumus un amatpersonas, kuras šobrīd atrodas ikgadējā atvaļinājumā tiek atsauktas no tā.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro