Nedēļas nogalē reģistrēti šīgada pirmie kūlas ugunsgrēki

Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 26. februāra plkst. 06.30 līdz 1. marta plkst. 06.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) saņēma 116 izsaukumus – 49 uz ugunsgrēku dzēšanu, tai skaitā divu kūlas un viena meža ugunsgrēka dzēšanu, 49 uz glābšanas darbiem, bet 18 izsaukumi bija maldinājumi.

Aizvadītajās diennaktīs reģistrēti šīgada pirmie kūlas ugunsgrēki: sestdien Ainažos bija degusi pērnā zāle 30m2 platībā, bet svētdien – Salacgrīvas novada Liepupes pagastā dega kūla 30m2 platībā.

Pirmie kūlas ugunsgrēki parasti ir platības ziņā nelieli, bet, iestājoties siltākam un sausākam laikam, pērnās zāles degšanas apjomi palielinās. Sabiedrībā ir izplatīti vairāki mīti par kūlas dedzināšanu, piemēram, ka, dedzinot pērno zāli, zeme paliek auglīgāka un kūlas dedzināšana ir senlatviešu tradīcija, vai arī, ka tādejādi iespējams sakopt neapsaimniekotās un nesakoptās teritorijas un tas ir veids kā cīnīties ar ērcēm. VUGD norāda, ka visi pastāvošie mīti par kūlas dedzināšanas lietderīgumu ir tikai mīti, kuri neatbilst patiesībai. VUGD atgādina: kūlas dedzināšana ir aizliegta uz sodāma rīcība!

Sestdien plkst.17.47 VUGD saņēma izsaukumu Daugavpilī, kur piecstāvu mājas dzīvoklī dega virtuve 5m2 platībā. Dzēšot liesmas pašu spēkiem, cieta divi cilvēki, kuri tika nodoti Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD)  mediķiem. Dzīvoklī bija nostrādājis dūmu detektors.

Sestdienas rītā plkst.04.47 tika saņemts izsaukums Jaunjelgavas novadā, kur dega divstāvu dzīvojamās mājas jumts un starpstāvu pārsegums kopumā 310m2 platībā.  Plkst.07.55 ugunsgrēks tika likvidēts.

Plkst.02.15 tika saņemts izsaukums uz daudzstāvu sabiedrisko ēku Rīgā, kur pagrabā dega elektrības vadi 0,2m2 platībā. Bija nostrādājusi ugunsaizsardzības sistēma un no ēkas bija evakuējušies 50 cilvēki. Ugunsdzēsēji glābēji pārbaudīja telpas un plkst.03.42 cilvēki varēja atgriezties ēkā.

Piektdien plkst.20.50 tika saņemts izsaukums Rīgā, kur desmitstāvu mājas sestā stāva dzīvoklī uz plīts dega ēdiens 0,01m2 platībā. No piedūmotā dzīvokļa izglābts viens cilvēks, kurš bija cietis un tika nodots NMPD mediķiem. Liesmas bija apdzēstas pirms VUGD ierašanās. Dūmu detektors dzīvoklī nebija uzstādīts.

Komentāri