No 25. janvāra sabiedriskajā transportā pasažieriem jāvalkā respiratori vai medicīniskās sejas maskas

Strauji pieaugot ar COVID-19 saslimušo cilvēku skaitam, ar valdības lēmumu noteiktas jaunas izmaiņas sejas aizsargmasku lietošanā. No 25. janvāra vietās, kur nepieciešams lietot sejas maskas, tostarp sabiedriskajā transportā, jālieto medicīniskā sejas maska vai respirators bez vārsta ar drošības pakāpi FFP2 – FFP3 vai KN95. Auduma jeb nemedicīniskās maskas var lietot tikai bērni vecumā no 7 līdz 12 gadiem.

Medicīniskās sejas maskas un respiratori ir ar noteiktiem starptautiskiem kvalitātes un drošības standartiem. Medicīnisko masku efektivitāte, salīdzinot ar citu materiālu sejas aizsegiem, sniedz līdz pat 90 % aizsardzību, savukārt respiratoru bez vārsta aizsardzība ir ar vēl augstāku līmeni, aizsargājot ne tikai pret izelpoto daļiņu nonākšanu apkārtnē, bet arī pret to ieelpošanu no apkārtējās vides.

Valdībai nosakot augstās epidemioloģiskās drošības prasības, “Rīgas satiksme” kontrolieri sabiedriskajā transportā pievērsīs uzmanību ne tikai tam, vai pasažieri pareizi lieto sejas aizsargmasku, bet arī tam vai brauciena laikā tiek izmantota medicīniskā sejas maska vai respirators.

Vienlaikus uzņēmums aicina ikvienu rīkoties atbildīgi un negaidīt, kad kontrolieris izteiks šādu atgādinājumu vai pamācīs. Šajā laikā ikvienam ir jāparūpējas par piesardzības pasākumu ievērošanu ne tikai sabiedriskajā transportā, bet arī citās publiskās vietās.

“Rīgas satiksme” veic sekojošus pasākumus COVID-19 izplatības mazināšanai:

  • katrā pieturvietā tiek atvērtas visas sabiedriskā transporta līdzekļa durvis, izņemot priekšējās;
  • visos galapunktos tiek veikta pastiprināta autobusu, trolejbusu un tramvaju vēdināšana;
  • nepārtraukti tiek veikts pasažieru plūsmas monitorings, lai tas nepārsniegtu 80% salona piepildījumu;
  • katru vakaru iebraucot parkā vai depo tiek dezinficēti visi transporta līdzekļi.
Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro