Par jaunā, lielākā Kuldīgas novada domes priekšsēdētāju ievēl Ingu Bērziņu

Ceturtdien, 1. jūlijā, pirmajā jaunās Kuldīgas novada domes sasaukuma sēdē domes deputāti par domes priekšsēdētāju ievēlēja Ingu Bērziņu.

I. Bērziņa pārstāv partiju “Kuldīgas novadam”, kas pašvaldību vēlēšanās ieguva 8 no 15 deputātu vietām Kuldīgas novada domē.

Kopumā sēdē piedalījās 14 no 15 ievēlētajiem Kuldīgas novada domes deputātiem. Sēdē nepiedalījās deputāte Sigita Vaivade. Uz domes priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti divi kandidāti: Inga Bērziņa un Kristīna Ansone.

Par Ingas Bērziņas kandidatūru balsoja 9 deputāti, pret bija 5 deputāti. Savukārt par Kristīnas Ansones kandidatūru nobalsoja 5 deputāti, pret bija 9 deputāti.

Inga Bērziņa ir ieguvusi ģeogrāfijas maģistra grādu Latvijas Universitātē. Viņai ir liela pieredze pašvaldības darbā – no 2001. līdz 2007. gadam viņa bija Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece, bet 2007. gada 29. novembrī ievēlēta par Kuldīgas pilsētas domes priekšsēdētāju. Kopš 2009. gada, kad reģionālās reformas rezultātā, apvienojot Kuldīgas pilsētu un 13 pagastus, izveidojās Kuldīgas novads, I. Bērziņa divpadsmit gadus bija Kuldīgas novada domes priekšsēdētāja. Kopš 2013. gada I. Bērziņa ir arī Kurzemes plānošanas reģiona attīstības padomes priekšsēdētāja, bet kopš 2015. gada – Eiropas Savienības Reģionu komitejas Latvijas delegācijas locekle. I. Bērziņa ir arī premjera Krišjāņa Kariņa ārštata padomniece reģionālās attīstības jautājumos.

Komentāri