Tirdzniecības centrs “Rīga Plaza” pilnībā pāriet uz “zaļo enerģiju”

Veicinot ilgtspējīgu un videi draudzīgu uzņēmuma darbību, modes un izklaides centrs “Rīga Plaza” savā darbībā turpmāk izmantos tikai atjaunojamo elektroenerģiju. Paredzams, ka pāreja uz “zaļo enerģiju” ļaus samazināt CO2 emisiju apjomu par 2600 tonnām gadā.1 Līgums par “zaļās elektroenerģijas” piegādi noslēgts ar uzņēmumu SIA “Ignitis Latvija” un stājas spēkā no šā gada 1. jūlija.

“Par ilgtspējīgu resursu izmantošanu un dabas saudzēšanu ir jādomā jau tagad, ņemot vērā, ka elektroenerģijas izmantošanas apjomi pasaulē pieaug ik gadu. “Zaļās elektroenerģijas” izmantošana ir visu atbildīgu uzņēmumu nākotne, atšķirsies tikai laiks, kurā katrs no uzņēmumiem nonāks līdz šim lēmumam – pāriet uz atjaunojamo resursu elektroenerģiju. Jau iepriekš esam centrā ieviesuši dažādus energoefektivitātes risinājumus un tagad speram būtisku soli tālāk, lai samazinātu savu ekoloģisko pēdas nospiedumu. Energoefektivitāte un ilgtspējīga resursu izmantošana ir mūsu darba princips, tāpēc mums ir būtiski pieņemt atbilstošus lēmumus jau šodien, neraugoties uz to, ka atjaunojamā elektroenerģija patlaban izmaksā nedaudz vairāk,” saka modes un izklaides centra “Rīga Plaza” vadītāja Irīna Toropova.

Līgums par elektroenerģijas piegādi noslēgts ar uzņēmumu SIA “Ignitis Latvija”, kas aizvadītajā gadā saviem klientiem piegādāto elektroenerģiju 100% apmērā iepirka no lielākajiem elektroenerģijas ražotājiem Baltijas jūras reģionā, kas ražo atjaunojamo elektroenerģiju – hidroelektrostacijām un saules un vēja enerģijas ražotājiem.2

“Mums ir patiess prieks redzēt arvien vairāk uzņēmumu Latvijā, kas ne tikai sāk pamazām domāt ilgtermiņā, bet arī proaktīvi rīkojas šodien, lai mūsu apkārtējā vide kļūtu zaļāka. Esmu gandarīts, ka “Rīga Plaza” kā liels un sabiedrībā zināms elektroenerģijas patērētājs ir izvēlējušies pilnīgi visu patērēto elektroenerģiju iegādāties “zaļu” jeb saražotu no atjaunojamajiem resursiem,” saka SIA “Ignitis Latvija” izpilddirektors Kristaps Muzikants.

SIA “Ignitis Latvija” ir uzņēmuma „Ignitis“, kas pieder vienai no Baltijas valstīs lielākajām grupām „Ignitis group“, meitasuzņēmums. SIA “Ignitis Latvija” pārdod elektroenerģiju un gāzi biznesa klientiem.

1 Aprēķini veikti, balstoties uz “Association of Issuing Bodies” (AIB) standartizēto sistēmu un noteiktajiem koeficientiem, kā arī ņemot vērā GHG protokolu.

2 https://www.ignitis.lv/elektroenergijas-izcelsme

Komentāri