Pārtikas produktu cenu kāpums ir apstājies, uzsver Gulbe

Pārtikas cenu kāpums ir apstājies, šorīt intervijā Latvijas Radio raidījumā “Labrīt” sacīja Lauksaimniecības tirgus veicināšanas daļas vadītāja, vadošā pētniece Ingūna Gulbe.

Gulbe norādīja uz to, ka cenas pieauga visiem – gan ražotājiem, gan tirgotājiem. Turklāt tagad Latvijas produktiem uzcenojums ir lielāks nekā importa produktiem.

“Man liekas nekonsekventi, ka mūsu tirgotāji ļoti satraucas, līdzi jūt globāliem un ļoti vajadzīgiem jautājumiem par vidi un dzīvnieku labturību. Viņi uztraucas, vai vistas sprostos nav pārāk cieši turētas, bet par Latvijas ražotājiem un cilvēkiem, kas tur strādā, mazāk [uztraucas],” pauda Gulbe.

Vienlaikus viņa norādīja uz to, ka šobrīd ir notikušas diezgan būtiskas cenu izmaiņas – daži produkti kļuvuši dārgāki, piemēram, kafija, tēja, banāni, apelsīnu sula, olīveļļa, bet daži – arī lētāki, piemēram, cukurs, saulespuķu eļļa, liela daļa piena produktu.

“To, ka cenas ir samazinājušās, to vajadzētu just visiem, tai skaitā ražotājiem. [..] Cenu līmenim, kāds tas ir šobrīd, vajadzētu saglabāties,” vērtēja Gulbe.

Vienlaikus viņa norādīja uz to, ka joprojām ir jāatbalsta arī Latvijas ražotāji, lai viņi spētu konkurēt ar ārvalstu ražotājiem. “Iejaukšanās kaut kādā mērā ir nepieciešama,” piebilda Gulbe.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro