Siliņa: Bezpartejisks kandidāts ārlietu ministra amatam nebūs

Saeimas priekšsēdētājas biedre, bijusī Ārlietu ministrijas (ĀM) parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica (JV) ir izsverama kandidāte ārlietu ministra amatam, šorīt intervijā LTV raidījumā “Rīta panorāma” norādīja Ministru prezidente Evika Siliņa.

“Jebkura atbildīga politiķa lēmums mūsdienās šajā situācijā būtu – lemt pašam, kas būtu labākais gan valstij kopumā, gan valdībai. [Kariņa] atkāpšanos es uzskatu par atbilstošu rīcību šajā vēl neskaidrajā situācijā,” sacīja Siliņa.

Runājot par iespējamajiem ārlietu ministra amata kandidātiem, Siliņa norādīja: “Kandidāts ir viens, bet kopumā mēs esam jau ar Valsts prezidentu izrunājuši, kas ir tās rakstura īpašības un kritēriji, kādus vajadzētu ārlietu ministram. “

Komentējot Zandas Kalniņas Lukaševicas kandidatūru atbildīgajam amatam, viņa norādīja, ka “viņa ir diez gan pieredzējusi, viņa ir ilgi strādājusi ārpolitikas jomā. Viņa ir izsverams kandidāts.”

Tāpat izsverams esot arī Saeimas deputāts Ģirts Valdis Kristovskis (JV). “Ģirts Valdis Kristovskis vēsturiski ir bijis viens no mūsu līderiem tieši laikā, kad Latvija stājās NATO. Šobrīd nav konkrēts viens, kur es virzīšu skaidrību par kandidātu. Jā, arī viņš ir spēcīgs kandidāts, kurš varētu pildīt šo lomu,” pieļāva premjere.

Savukārt komentējot aplokšņu algu skandālu, Siliņa pauda: “Jebkurš var apgalvot jebko par kādu bez faktiem. Un tikai tāpēc es nedomāju, ka tas rada šaubu ēnu. Šie ir viena cilvēka apgalvojumi, kurš tika atlaists. [..] Es neuzskatu, ka šobrīd ir pamats domāt, ka šie apgalvojumi ir patiesi.”

“Aplokšņu skandālā nav ierosināts process vai kas tamlīdzīgs. Mēs paši – “Jaunā Vienotība” – vērsāmies pie Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja, lai viņi vērtētu šos apgalvojumus, kurus izteica bijušais darbinieks, kas pats atbildēja par finanšu līdzekļu izlietošanu,” norādīja Siliņa.

Kā jau vēstīts, saistībā ar speciālo avioreisu izmantošanu premjerēšanas laikā Krišjānis Kariņš atkāpsies no ārlietu ministra amata. Krišjānis Kariņš no amata atkāpsies ar 10.04, lai jau 11. aprīļa Saeimas sēdē var tikt virzīts jauns ārlietu ministra amata kandidāts.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro