Pļavniekos un Latgales priekšpilsētā policisti uziet vairākus kilogramus narkotiku

Pagājušajā nedēļā Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti sadarbībā ar Valsts ieņēmuma dienesta Muitas pārvaldes ekspertiem, kuri strādā ar muitas darba suņiem, dažādās adresēs Pļavniekos un Latgales priekšpilsētā konstatēja un atsavināja vairāk nekā 2,5 kilogramus marihuānas un 147 gramus MDMA. Tāpat atsavināti 17 475 eiro, kas, iespējams, iegūti negodprātīgā veidā. Par narkotisko vielu glabāšanu lielā apmērā tika aizturēti divi vīrieši, kuri iepriekš nav sodīti. Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess un turpinās izmeklēšana.

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Rīgas Ķengaraga iecirkņa policisti, strādājot septembra sākumā uzsākta kriminālprocesa ietvaros saistībā ar narkotisko vielu nelikumīgu apriti un realizējot operatīvo informāciju, pagājušo ceturtdien, 23. septembrī, kopā ar Valsts ieņēmumu dienesta Muitas pārvaldes ekspertiem ar darba suņiem ieradās divos dzīvokļos Rīgā, Pļavniekos, lai veiktu kratīšanu.

Kratīšanas laikā vienā no dzīvokļiem tika atrasta zaļganbrūnas augu izcelsmes viela un skaidra nauda – 5450 eiro. 1993. gadā dzimušais mājokļa iemītnieks turpat notikuma vietā tika aizturēts.

Šajā pašā dienā veicot kratīšanu 1990. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā turpat netālu Pļavnieku mikrorajonā, muitas darba suns norādīja uz narkotiku glabāšanas vietām. Šajā adresē tika konstatēti un izņemti 25 maisiņi ar zaļganbrūnas augu valsts izcelsmes vielu, elektroniskie svari, 13 maisiņi ar gaišas krāsas pulverveida vielu, maisiņš ar brūnas krāsas sapresētu vielu, maisiņš ar zilas krāsas tablešu fragmentiem, folija vīstoklis ar tumšas krāsas papīra loksni, šaujamierocim līdzīgs priekšmets “VALTER” ar piecām patronām un septiņas tabletes “XANAX”. Tāpat konstatēta un atsavināta neskaidras izcelsmes nauda 11 520 eiro

Uzsāktā kriminālprocesa ietvaros tika veikta kratīšana arī kādā garāžu kooperatīvā Rīgā, Latgales priekšpilsētā, kur arī tika uzietas narkotiskās vielas – vairāki maisi ar zaļganbrūnas augu izcelsmes vielu, vairāki maisiņi ar gaišas krāsas pulverveida vielu, vīstoklis ar bēšas krāsas pulverveida vielu, maisiņš ar brūnas krāsas sapresētu vielu, 354 gabali MDMA tablešu.  Tāpat izņemti elektroniskie svariņi, vakuuma maisu pakotājs un skaidra nauda – 505 eiro.

Ekspertīzes rezultāti liecina, ka kopumā gan dzīvokļos, gan garāžā atsavināti 2,535 grami marihuānas un 147 grami MDMA. Kopumā izņemti 17 475 eiro skaidrā naudā. Pulverveida vielai vēl tiek gaidīti ekspertīzes rezultāti. 

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta otrās daļas – par narkotisko vielu nelikumīgu iegādāšanos un glabāšanu bez nolūka tās realizēt, ja tas izdarīts ar narkotiskajām vielām lielā apmērā. Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

Policija turpina skaidrot narkotisko vielu izcelsmi un citus notikušā apstākļus. Aizdomās turētajiem piemērots drošības līdzeklis – policijas uzraudzība.

Pēc nepieciešamo procesuālo darbību veikšanas, ja apstiprināsies, ka konfiscētā nauda ir iegūta negodprātīgā ceļā, ar tiesas lēmumu tā tiks iemaksāta Valsts kasē.

Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.

Komentāri