Rīgas pašvaldība uzņēmējdarbības atbalstam šogad atvēlēs 161 000 eiro

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja pirmdien, 8. martā, atbalstīja 161 000 eiro piešķiršanu jaunuzņēmumu un viedpilsētu risinājumu atbalstam galvaspilsētā.

No pašvaldības budžeta programmas “Uzņēmējdarbības atbalstam Rīgas pilsētā” jaunuzņēmumu atbalstam piešķirti 95 000 eiro. No tiem 80 000 eiro atvēlēti kā līdzfinansējums jaunuzņēmumu vides atbalstam, atbilstoši ekosistēmas dalībnieku un Rīgas pašvaldības sadarbības nosacījumiem, nodibinājumam “TechHub Riga”.

Pasākumu skaitā, kuru organizēšanā iesaistāmi arī citi jaunuzņēmumu ekosistēmas dalībnieki, ietilpst: ekosistēmas notikumu kalendāra izveide un uzturēšana novēršot neefektīvu dublēšanos; hakatoni un ideju ģenerēšanas pasākumi – trīs pasākumi, katrs ar vismaz 50 dalībniekiem; TechChill konferences organizēšana, kuras plānotais dalībnieku skaits ir ne mazāks par 1000; 15 vietēja mēroga ekosistēmas izglītojošie un tīklošanās pasākumi; piecas tikšanās ar jaunuzņēmumu ārvalstu vieslektoriem; sadarbībā ar Riga Tech Girls organizēts apmācību cikls “Start-up skola” 20 dalībniekiem.

Savukārt 15 000 eiro paredzēti grantu programmas “Atspēriens” gaitā noslēgto līgumsaistību izpildei – atlikušo grantu daļu izmaksām.

Viedpilsētu risinājumu atbalstam Rīgā piešķirti 66 000  eiro, no kuriem viedpilsētas ideju atbalsta konkursa “Atspēriens” balvu fondam – 30 000 eiro, viedpilsētu pilotteritoriju vides funkcionāla atbalsta programmas darbības nodrošināšanai  – 10 000 eiro, bet līdzfinansējums ilgtspējas koprades akselerācijas programmas “Future Hub” īstenošana –  5000 eiro.

”Rīgai rūp inovatīvi uzņēmumi! Rīgas domes uzņēmējdarbības atbalstu koncentrējam galvenokārt uz ekosistēmas dalībnieku aktivitāšu līdzfinansējumu, tādejādi radot vidi kur rasties un attīstīties jauniem tehnoloģiju un viedpilsētu uzņēmumiem,” norāda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone.

Jau vēstīts, ka 4. martā tika noslēgts Rīgas jaunuzņēmumu atbalsta ekosistēmas attīstības sadarbības memorands, kas paredz turpmāku regulāru sadarbību.

Rīgas kā viedpilsētas izaugsme var sniegt nozīmīgu ieguldījumu kā iedzīvotāju labklājības, tā pakalpojumu pieejamības veicināšanai. Viedpilsētas attīstība sekmē vismaz divu Latvijas viedās specializācijas jomu – informācijas un komunikācijas tehnoloģijas un viedās enerģētikas – izaugsmi. Līdztekus izglītības jomas koncentrācijai, galvaspilsētā atrodas nozīmīgākie vietējie un ārvalstu informācijas un komunikācijas tehnoloģiju uzņēmumi, kas veido zināšanu un tehnoloģiju komercializācijas potenciālu. Šie priekšnosacījumi veido Latvijas lielākās pilsētas konkurētspējas priekšrocību attiecībā pret citām Latvijas pilsētām un dod iespēju kvalitatīvi konkurēt ar citām reģiona pilsētām.

Lai galvaspilsēta izmantotu tās viedpilsētas potenciālu, ir nepieciešama viedpilsētas tehnoloģiju teritoriju atbalsta instrumenta izveide, koprades akcelerācijas programmas īstenošana un grantu programmas “Atspēriens” pārveide par tehnoloģisko ideju atbalsta instrumentu, balvu, kuras darbības nosacījumi jāizstrādā sadarbībā ar Rīgā esošajām augstākajām mācību iestādēm un citiem partneriem.

Viedpilsētu tehnoloģiju testēšana sniedz iespēju pašvaldības struktūrvienībām un kapitālsabiedrībām iepazīt un pārbaudīt jaunākās tehnoloģijas, bet akadēmiskajam sektoram un uzņēmumiem – pārbaudīt prototipu funkcionēšanu reālā pilsētvidē un demonstrēt to saviem potenciālajiem partneriem un klientiem.

Komentāri

cumshots vines.https://www.yoloxxx.com/

www.yaratik.pro